Od soboty cała Polska w strefie czerwonej, obowiązują też nowe zasady – co to oznacza?

Od soboty, 24 października, w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa i środki zapobiegawcze. Dotyczą przede wszystkim edukacji, kultury i sportu oraz gospodarki i życia społecznego. 

Jak ogłoszono podczas dzisiejszej, piątkowej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, cała Polska jest strefą czerwoną. Sytuacja jest na tyle poważna, że musimy zrobić wszystko,aby zahamować rozwój pandemii. 

Poza tym, w celu ograniczenia transmisji koronawirusa, warto przestrzegać dotychczasowych zasad DDMA+ W 

Szczególną opieką będą otoczeni seniorzy po 70 roku życia, rząd przeznacza na tel cel 100 mln złotych. Ci seniorzy, którzy dla własnego bezpieczeństwa zdecydują się pozostać w domu, mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy. Należy zadzwonić pod numer 22 505 11 11 – wolontariusz i ośrodek pomocy społecznej pomogą w realizacji codziennych czynności.

Osoby chętne do pomocy seniorom mogą dołączyć do akcji #WspierajSeniora. Należy zgłosić się za pośrednictwem ankiety na stronie wspierajseniora.pl  lub w lokalnym ośrodku pomocy społecznej.

Oprac: Malgo La

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments