Od 20 maja zmiany przepisów w ruchu drogowym – m.in. dotyczą hulajnogi, czyli urządzenia transportu osobistego

Foto: Policja

Nowe przepisy ruchu drogowego, wchodzące w życie 20 maja br. będą zawierały takie definicje jak „urządzenie wspomagające ruch”, czy „urządzenie transportu osobistego”. Nowelizacja kodeksu drogowego ma na celu sprecyzowanie zasad korzystania z tych urządzeń i ustalenie wszystkich aspektów, związanych z bezpiecznym poruszaniem się m. in. hulajnogami. Choć pierwsze urządzenia typu hulajnoga pojawiły się ponad 200 lat temu, dziś dalej chętnie z nich korzystamy. Obecne znacząco różnią się od tych sprzed dwóch wieków, więc korzystanie z nich wymaga większych umiejętności i ostrożności.

Hulajnoga to urządzenie, dzięki któremu dość sprawnie możemy poruszać się po zatłoczonym mieście. Wyposażona w silnik elektryczny osiąga prędkość do około 30 km/h. I chociaż zakup takiego urządzenia to niemały wydatek, nie brakuje osób poruszających się nimi.

Wszystko za sprawą tego, że powstało wiele wypożyczalni, umożliwiających korzystanie z nich na minuty. Biorąc pod uwagę korzyści z przemieszczania się na takich urządzeniach, trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Choć jeszcze poruszający się hulajnogą traktowany jest jako pieszy, to wchodzące od 20 maja br. w życie przepisy będą zawierały takie definicje jak „urządzenie wspomagające ruch”, czy „urządzenie transportu osobistego”.

Nowelizacja kodeksu drogowego ma na celu sprecyzowanie zasad korzystania z tych urządzeń i ustalenie wszystkich aspektów związanych z bezpiecznym poruszaniem się m. in. hulajnogami. Z pewnością warto się z nimi zapoznać.

Źródło: Świętokrzyska Policja

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments