Ósmoklasiści rozpoczynają trzydniowe zmagania egzaminacyjne

Tegoroczni ósmoklasiści zaczynają dzisiaj trzydniowy egzamin. Na początek – język polski, na który przeznaczono 120 minut. Jutro – 26 maja – matematyka (100 minut), a w czwartek język obcy nowożytny – 90 minut. Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najchętniej wybieranym językiem jest niemiecki – wybrało go 2,92% uczniów.

Egzamin odbędzie się w rygorze sanitarnym. Co dokładnie to oznacza? Ławki oddalone od siebie min. 1,5 metra, a maseczki obowiązują aż do momentu zajęcia miejsca. Co ważne, na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych, przypominających objawy COVID-19. Nie mogą uczestniczyć w nim uczniowie, przebywający w domu z innym członkiem rodziny, którego obowiązuje izolacja w warunkach domowych.

W całej Polsce do egzaminu zgłoszono ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy. Kiedy wyniki? Na to trzeba będzie poczekać aż do 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

Arkusze egzaminacyjne można zobaczyć na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!

W Sandomierzu do egzaminu z języka polskiego przystąpiło dzisiaj 158 uczniów na 164 uprawnionych z wszystkich czterech szkół podstawowych w tym mieście. Trzy osoby są zwolnione z egzaminu, 3 nieobecne z innych powodów.

Źródło: CKE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments