Ortografia nie taka znowu trudna – zaproszenie do konkursu z nagrodami

Serwis edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza wszystkie szkoły – od podstawowych po średnie – do wzięcia udziału w II edycji ogólnokrajowego konkursu Mistrz Ortografii.

Celem konkursu ortograficznego jest szerzenie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów – i nie tylko. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Wskazywanie prawidłowych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które tym razem trafią nie tylko do indywidualnych uczestników, ale także do szkół, których uczniowie uzbierają łącznie najwięcej punktów.

Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie miała aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół na stronie Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać nauczyciel lub dyrektor. Poniżej znajduje się nagranie, objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0Eab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II rozpocznie się 14.05.2021 r. i i będzie trwał do 13.06.2021 r. Rywalizacja będzie rozgrywać się w 5 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy również nauczycieli) oraz w dodatkowej kategorii dla szkół.

Organizator nagrodzi łącznie 100 uczestników indywidualnych (dwudziestu z najlepszym wynikiem punktowym z każdej kategorii wiekowej) oraz 3 szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wskazane przez nich nagrody rzeczowe o określonej wartości, zależnej od uzyskanego miejsca. Przykładowo – zwycięzcy z każdej grupy wiekowej będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do 200 złotych. Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę praktycznych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej ponad 8 tys. osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

Nasza redakcja z pewnością także przystąpi do tego konkursu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments