KUL zaprasza na studia. Wirtualne Dni Otwarte – KULuary Kierunków

Prawo, psychologia, teologia, filologia angielska, dziennikarstwo a może tegoroczna nowość – położnictwo? Proponujemy blisko 50 kierunków jakie można studiować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Trudny wybór? Pomożemy! Zapraszamy na Wirtualne Dni Otwarte – KULuary Kierunków. 14 – 16 kwietnia, g.13.

„Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Wpisuje się ono w charakter działalności KUL, którego jednym z wyznaczników jest przekazywanie studentom wiedzy, w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty akademickiej. To kształcenie powiązane z wartościami, w duchu wiedzy, mądrości, prawdy. Tradycja i nowoczesność.
Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków.

O blisko pięćdziesięciu kierunkach studiów – od A do Z – opowiedzą wykładowcy, a swymi doświadczeniami, opiniami podzielą się studenci oraz absolwenci KUL. Wydarzenie zaplanowaliśmy w terminie 14-16 kwietnia, online. Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia ( link bit.ly/3rXNxxO) oraz mediów społecznościowych, będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych licealistów. Każdorazowo uruchomimy czat, a podsumowaniem spotkań będzie Akademicki kwadrans. Podczas niego maturzyści uzyskają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rekrutacją. Na ile kierunków można aplikować jednocześnie? Jakie są progi punktowe? Ile osób ubiega się o jedno miejsce na danym kierunku? Ważne terminy.

Rekrutacja na studia rozpocznie się 05.05. 2021 r. i potrwa do 08.07. 2021 r. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. W ofercie studiów KUL proponuje kształcenie na blisko 50 kierunkach. Nowością jest położnictwo – studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego (tych kierunków nie ma jeszcze na liście). Oferta ma być aktualizowana po 5 maja br.

6 kwietnia zakończyła się rekrutacja na studia w języku angielskim dla kandydatów spoza UE. Mamy ponad 800 chętnych z takich krajów jak Turcja, Pakistan, Nigeria. Po 19 kwietnia ogłoszone zostaną listy przyjętych.
Kandydatów z Polski oraz krajów UE – studia w j. angielskim – rekrutować będziemy od 05.05 – 08.07. br. Tu obowiązuje tryb konkursowy.
Również od 5 maja ruszy rekrutacja na studia II stopnia w j. polskim. Potrwa ona do 15 lipca br.
Zapraszamy na stronę dla kandydatów: kandydat.kul. pl

KULuary Kierunków od A do Z, kanał Youtube KULstudia
Środa, 14 kwietnia, g. 13 KULuary Kierunków od Administracji do Filozofii : Administracja, Applied Anthropology (studia w jęz. angielskim), Architektura krajobrazu, Bezpieczeństwo narodowe, Biotechnologia, Dietetyka w Stalowej Woli, Doradztwo kariery i doradztwo personalne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Edytorstwo, Ekonomia, Europeistyka (studia w jęz. angielskim), Filologia angielska, Filologia germańska, Filologia klasyczna, Filologia niderlandzka, Filologia polska, Filologia romańska, Filozofia

Czwartek, 15 kwietnia, g.13 KULuary Kierunków od Hispanistyki po Nauki o rodzinie: Hispanistyka, Historia, Historia sztuki, Informatyka, Inżynieria środowiska w Stalowej Woli, Italianistyka Kognitywistyka, Krajoznawstwo i turystyka kulturowa, Lingwistyka stosowana, Matematyka, Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, Muzykologia, Nauki o rodzinie
Piątek 16 kwietnia, g.13 KULuary Kierunków od Pedagogiki do Zarządzania: Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna, Pielęgniarstwo, Położnictwo – NOWOŚĆ , Praca socjalna, Prawo, Prawo Kanoniczne, Psychologia, Retoryka stosowana, Sinologia, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Teologia, Zarządzanie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments