Rusza kampania ,,Za drzwiami”. Reaguj!

Foto: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Oprac: Malgo La

Lekarze, psycholodzy, policja – alarmują, że w warunkach przymusowej izolacji z powodu narodowej kwarantanny, w wielu domach nasila się zjawisko przemocy wobec dzieci. To strach, niepewność, brak poczucia kontroli nad własnym życiem, atmosfera zagrożenia, podsycana przez media są bezpośrednio odpowiedzialne za eskalację agresji dorosłych.      A dzieci? Odizolowane od świata, kolegów, nauczycieli, skazane są na długotrwałe przebywanie pod jednym dachem z osobą, która je krzywdzi, nie zawsze mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc. Nawet jeśli sąsiedzi mają jakieś podejrzenia, rzadko reagują, bojąc się, że mogą kogoś niesłusznie oskarżyć. Owszem, są telefony zaufania, dzieci więc dzwonią… To właśnie marzec był rekordowy pod względem ilości skarg dziecięcych i podejmowanych przez konsultantów interwencji.

W odpowiedzi na taki stan rzeczy, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię społeczną ,,Za drzwiami”. Jej celem jest zachęcenie społeczeństwa do reagowania na przemoc wobec dziecka i zgłaszanie takich zdarzeń pod numer alarmowy 112. Nie wahajmy się, można to zrobić nawet anonimowo. Być może uratujemy czyjeś zdrowie a nawet życie.

Kampania ,,Za drzwiami” jest polską wersją prowadzonej w Chorwacji kampanii ,,Behind the door”. Ze względu na jej uniwersalny przekaz, organizatorzy zdecydowali się udostępnić ją partnerom ze wszystkich krajów, w których trwa izolacja z powodu pandemii COVID-19. Za realizację akcji w Polsce odpowiada Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Organizatorami akcji w Chorwacji są: Agencja Degordian, Centrum Ochrony Dzieci i Młodzieży w Zagrzebiu oraz MSW Chorwacji.

Przekaz kampanii znajduje się tutaj:

https://fdds.pl/kwarantanna-nie-izoluje-od-przemocy-rusza-nowa-kampania-fundacji-dajemy-dzieciom-sile-za-drzwiami/

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments