Kto dzisiaj pamięta o Bayer Full?

0
211

Autor: Wojciech Osiecki

„Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?” — zapytał niedawno Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full w Debacie Dnia na antenie Polsat News.

Odniósł się on wtedy do słów Kazika Staszewskiego, lidera KULTu dotyczących dotacji przyznanych artystom w ramach państwowego Funduszu Wsparcia Kultury.

15 listopada na stronie facebookowej KULTu pojawił się wpis z wypowiedzią lidera zespołu.

  • Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili. Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają.

Całość wypowiedzi możecie przeczytać Państwo tutaj: https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/4783631378345847

Jak zaznaczył Staszewski, sytuacja w KULCie kolorowa nie jest, jednakże grupa nie wystąpiła o rządowe dotacje. Uważa on, iż są grupy zawodowe, dużo bardziej potrzebujące wsparcia, na przykład ochrona zdrowia.

To jednak nie spodobało się liderowi Bayer Full Sławomirowi Świerzyńskiemu (swoją drogą, kto pamięta o Bayer Full?), którego zespół miał otrzymać bardzo wysoką dotację opiewającą na 550 tys. złotych. Skrytykował on w mocnych słowach Kazika za jego wpis, w którym wyrażał on negatywne zdanie na temat tego typu dotacji, podkreślając, iż rząd tak na prawdę nie ma żadnych “swoich” pieniędzy. Chcących okazać wsparcie zespołowi poprosił o zakup płyt KULTu, z czego zespół czerpie dochody.

  • Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Jak się okazuje słowa Świerzyńskiego nie spodobały się części osób z branży disco polo. Niezgadzający się z jego stanowiskiem przeprosili publicznie za butne słowa lidera Bayer Full.

Bartek Padysak z disco polowej grupy D-Bomb wstawił na swojego Instagrama zdjęcie z podpisem Przepraszam za Bayer Full. W opisie dodając “KULTura nie boli”. https://www.instagram.com/p/CHsS3LhH2G0/?utm_source=ig_embed

Sprawę skomentował również inny twóca disco polo, Łukasz Gesek, w którym zarzucił Sławomirowi Świerzyńskiemu brak kultury i arogancję.

Cytując: Niech on tam sobie gra co chce, te swoje hity na plenerach, tylko niech nie wprowadza takiej dyskusji do mediów i nie obraża innych wykonawców , a Kult to przecież legenda. Za dużo w tym wypowiedziach pychy i arogancji. Smutne, ale prawdziwe…

Osobiście uważam KULT za zespół będący ikoną polskiej sceny muzycznej i co może zadziwić p. Świerzyńskiego kupuję ich płyty, w przeciwieństwie do płyt zespołu Bayer Full.

Źródło:

Kto dzisiaj pamięta o Bayer Full?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments