TCS/PŚ w Bischofshofen: Stoch najlepszy na koniec turnieju! Polak ze Złotym Orłem!

0
231

Kamil Stoch wygrał środowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.

Jak wyglądała pierwsza seria

W pierwszej serii skoczkowie rywalizowali w systemie KO. Zmagania rozpoczął Andrzej Stękała, który rywalizował w parze z lepszym w kwalifikacjach – Karlem Geigerem. Polak lądował na 135 metrze, co dało mu 138,4 pkt. Jako pierwszy awans do finału uzyskał jednak Niemiec, który skoczył 3 metry dalej.

W trzeciej parze pojawił się Piotr Żyła, którego rywalem był Thomas Lackner. 118,5 metra nie pozwoliło Austriakowi pokonać wiślanina, który uzyskał 134 metry, co dało mu 134,3 pkt.

W lepszej sytuacji był 18. Aleksander Zniszczoł. Jako pierwszy swoją próbę oddawał Domen Prevc, który skoczył 119 metrów, z czym poradził sobie Aleksander Zniszczoł. 126 metrów dało Polakowi 119,9 pkt.

Z 9. skoczkiem kwalifikacji rywalizował Klemens Murańka. Polak uzyskał 122 metry, czym nie zdołał pokonać Yukię Sato. Japończyk awansował do finału skacząc 133 metry.

W polsko-polskiej parze 45. Maciej Kot mierzył się z 6. Dawidem Kubacki. Awans do serii finałowej zapewnił sobie Kubacki, który poszybował na 132 metry, dzięki czemu osiągnął 133,2 pkt. Maciej Kot lądował na 113 metrze.

Serię otwierającą zawody kończył Kamil Stoch. Zwycięzca kwalifikacji lądował na 139 metrze i nie miał problemów z pokonaniem Matthewem Soukupem (114 m).

Jak prezentowały się wyniki?

Po pierwszej serii zawodów prowadził wspominany Stoch, który zgromadził 150,9 pkt. 7,3 pkt mniej zapisał na swoim koncie Karl Geiger (138 m). Czołową trójkę zamykał Marius Lindvik (137 m).

Bezpośredni awans do finału wywalczyli także: Johan Andre Forfang, Antti Aalto, Constantin Schmid, Daniel Andre Tande, Severin Freund. Pius Paschke, Clemens Leinter, Marius Lindvik, Keiichi Sato, Markus Schiffner, Ryoyu Kobayashi, Peter Prevc, Philipp Aschenwald, Jewgenij Klimov, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Stefan Kraft, Halvor Egner Granerud i Robert Johansson. W gronie Lucky Loserów znaleźli się Andrzej Stękała, Junshiro Kobayashi, Mikhail Nazarov, Ziga Jelar i Daniel Tschoffenig.

Jak zakończyły się zawody?

W finale zwycięstwa nie dał sobie odebrać Stoch. 140 metrów dały mu wygraną z notą 300,7 pkt. 20,3 pkt mniej zgromadził Marius Lindvik, który w finale uzyskał 140,5 metra. Najniższy stopień podium dla Karla Geigera (133,5 m). W czołowej dziesiątce uplasował się też 7. Piotr Żyła (136,5 m) i 8. Andrzej Stękała (133 m). Dawid Kubacki był 15., zaś Aleksander Zniszczoł 25.

69. Turniej Czterech Skoczni przeszedł do historii

W turniejowej klasyfikacji najlepszym skoczkiem okazał się Kamil Stoch, który zgromadził 1110,6 pkt.. Czołową trójkę uzupełnili Karl Geiger i Dawid Kubacki.

Paweł Stańczyk, polski-sport.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments