Zwycięzcy #ekowyzwania

0
174
Foto: Miasto i Gmina Baranów Sandomierski

Gdy 4 września Firma Herlitz ogłosiła konkurs, zachęcający uczniów do działań na rzecz środowiska, wyzwanie przyjęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach. Z jakim efektem?

Przypomnijmy, na czym polegało zadanie konkursowe. Otóż najpierw, należało wybrać zaśmiecone miejsce w okolicy i zrobić zdjęcia przed akcją. Następnie uporządkować je,  przy użyciu rękawiczek i worków. Na zakończenie – udokumentować efekt porządków na kolejnych zdjęciach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach, pod opieką pani Elżbiety Dul, zabrali się do pracy. Przede wszystkim, wychowankowie, wyposażeni w worki i rękawiczki posprzątali las. Kolejno wykonali zdjęcia i przesłali zgłoszenie do konkursu. Jury doceniło tę inicjatywę, przyznając uczniom tej szkoły II miejsce, za wykonanie najciekawszych zdjęć oraz uzbieranie największej ilości śmieci.

Klasyfikacja ogólna konkursu przedstawia się następująco:

  1. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Tuwima w Bielawie pod opieką pani Anny Mizerackiej-Nowak.
    Liczba punktów: 240 (220 punktów za worki i 20 punktów za kreatywność).
  2. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach pod opieką pani Elżbiety Dul.
    Liczba punktów: 210 (190 punktów za worki i 20 punktów za kreatywność).
  3.  Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu pod opieką pani Katarzyny Konic-Kosmali.
    Liczba punktów: 105 (190 punktów za worki i 15 punktów za kreatywność).

Gratulujemy i cieszmy się, że najmłodsi mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski dbają o środowisko i dokładają wszelkich starań o czystość planety.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach, zajmując miejsce na podium, otrzymała nagrodę w formie zestawu artykułów papierniczych o wartości 1000,00 zł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments