Zmarł Ryszard Wilk – prezes Gminnej Spółki Wodnej w Nowej Dębie

0
102

Nowa Dęba z żalem żegna zmarłego 14 listopada w wieku 61 lat Ryszarda Wilka – prezesa Gminnej Spółki Wodnej. Od prawie 25 lat pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Gminnej Spółki Wodnej. To instytucja,  zrzeszająca rolników, posiadających grunty rolne w pobliżu cieków wodnych, która dba o utrzymanie urządzeń melioracyjnych w gminie.

Śp. Ryszard Wilk – prezes GSW, doprowadził do uzgodnień z Powiatem Tarnobrzeskim i Gminą Nowa Dęba w sprawie wydatkowania środków na wsparcie prac melioracyjnych. Współpracując z Rejonowym Związkiem Spółek Wodnych w Tarnobrzegu, jako członek zarządu, zwiększał te środki o fundusze z budżetu wojewody czy marszałka. Dzięki temu, zakres prac melioracyjnych był zdecydowanie wyższy, niż środki ze składek od rolników. Bardzo dobrze znał infrastrukturę melioracyjną w gminie, dbał o systematyczne prowadzenie prac na terenie całej gminy.

Śp. Ryszard Wilk angażował się w latach minionych w prace Rady Sołeckiej Rozalina oraz tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dał się poznać także jako kolekcjoner opowieści, podań oraz legend, związanych z jego rodzinną wioską. Z pewnością to wielka strata dla Rodziny, przyjaciół oraz lokalnej społeczności.

Niech spoczywa w pokoju!

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments