Zmarł Ryszard Szafran, nauczyciel i radny Rady Miejskiej dwóch kadencji

Dyrekcja, pracownicy i społeczność uczniowska Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie z ogromnym żalem i smutkiem przyjęli wiadomość, że 1 kwietnia 2021 r. zmarł wieloletni nauczyciel mgr Ryszard Szafran.

Ten wybitny pedagog, ciepły i oddany wychowawca, wspaniały człowiek o wielkim sercu pracował w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie od 01.09.1984 r.

W latach 1993-1994 pełnił funkcję p.o. Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Nowej Dębie,  obowiązki wicedyrektora sprawował w latach 1991-1995 oraz w 2010-2014. Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej został odznaczony w 2018 r. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, w 2005 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi, a także  Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W 1990 r. otrzymał  Brązowy Medal za zasługi dla Obronności Kraju. Został uhonorowany Złotą Odznaką ,,Zasłużony Działacz Ligi Obrony Kraju”, Złotą Odznaką Polskiego Związku Badmintona,  Srebrną  Odznaką Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność, Brązową Odznaką Honorową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Dyrektora Szkoły i Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

Pan Ryszard Szafran był nauczycielem dyplomowanym wychowania fizycznego z 40 letnim stażem pracy zawodowej. Założył Uczniowski Klub Sportowy ,,Sprinter”, był wiceprezesem ziemsko-grodzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnobrzegu. Pamiętamy go, jako organizatora wielu zawodów i imprez sportowych, oddanego nauczyciela przysposobienia obronnego, komendanta i wychowawcę wakacyjnych obozów sportowych w Piaskach. To również inicjator i twórca siłowni szkolnej, o którą dbał i na bieżąco pozyskiwał pieniądze na jej wyposażenie, animator zajęć z młodzieżą z zakresu lekkiej atletyki.

Angażował się w sprawy społeczne, w latach 1994-1998 i 2014-2018 był radnym Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Był także zaangażowanym działaczem związkowym Międzyszkolnej Komisji Oświaty NSZZ Solidarność.

Jego życzliwość i serdeczność wobec innych, czyniły z niego osobę powszechnie lubianą, szanowaną i wyjątkową. Był nauczycielem z wielką pasją i powołaniem, oddanym i wyrozumiałym wychowawcą. Cieszył się wielkim uznaniem nauczycieli, uczniów i rodziców. I takiego właśnie Ryszarda Szafrana będziemy zawsze pamiętać.

Msza Św. pogrzebowa w intencji śp. Ryszarda Szafrana odbędzie się w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Nowej Dębie w środę 7 kwietnia o godz. 14.00.

Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia i żalu oraz ślemy słowa otuchy i wsparcia.

Źródło: Miasto i Gmina Nowa Dęba

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments