W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

0
295

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwym rodzicom, którzy w mieszkaniu pozostawili swojego rocznego synka bez opieki. Niemowlę było głodne i zaniedbane. Na miejscu interweniowali policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali rodziców, oboje usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z bloków w Tarnobrzegu, nietrzeźwi rodzice “opiekują się” małym dzieckiem.

Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali kuratora rodzinnego, natomiast w łóżeczku znajdowało się roczne dziecko – zaniedbane i głodne. Kurator przekazał, że młodzi rodzice wybiegli z mieszkania, pozostawiając synka, gdy tylko usłyszeli, że na miejsce wezwany został patrol Policji.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie opiekunów. Po kilkunastu minutach w mieszkaniu pojawiła się matka chłopca. To 24-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Kobieta była pod wpływem alkoholu, a urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,76 promila.

Nietrzeźwą matkę przewieziono do komendy i zatrzymano w policyjnym areszcie. Była agresywna, wobec funkcjonariuszy używała słów wulgarnych, zmuszała ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Następnego dnia do policyjnego aresztu trafił ojciec dziecka, 23–letni mieszkaniec Gorzyc. Policjanci przesłuchali oboje rodziców i przedstawili im cztery zarzuty popełnienia przestępstw. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny, natomiast o dalszym losie rodziców zdecyduje sąd.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają nieustannej czujności. Nietrzeźwi rodzice mogą narazić swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, za co w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments