Trwa realizacja kolejnej inwestycji nad Zalewem w Gorzycach

Już jesienią tego roku zakończy się inwestycja w ramach zadania „Budowa zaplecza rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy Zalewie w Gorzycach”. Nad zalewem, ulubionym miejscem wędkarzy, stanie budynek rekreacyjny o powierzchni 35 m². Do dyspozycji będzie pomieszczenie rekreacyjne z aneksem kuchennym i WC.

Zalew w Gorzycach jest miejscem, które często odwiedzają nasi mieszkańcy i nie tylko, dlatego staramy się każdego roku inwestować w ten teren. Budynek, który powstanie będzie służył głównie wędkarzom – mówi Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce.

Ponadto zaplanowano zagospodarowanie całego terenu o obszarze około 6 arów. Pojawią się tutaj chodniki oraz parkingi, a plac zyska nowe oświetlenie solarne LED.  W planach jest także dobudowa sieci wodociągowej.

Koszt inwestycji to około 300 tys. zł. Pieniądze na realizację zadania pochodzą głównie z budżetu gminy Gorzyce. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie za pośrednictwem Lasowiackiej Grupy Działania w wysokości prawie 90 tys. zł. Dotacja pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: Gmina Gorzyce

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments