Tragiczny w skutkach policyjny pościg

0
346
Foto: Tarnobrzeg112-Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

Policyjny pościg przez dwa województwa i 3 powiaty zakończony tragedią. Choć brzmi wręcz niewiarygodnie, takie zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem, między innymi w powiecie tarnobrzeskim.

Jak informuje Tarnobrzeg112 Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego, wszystko zaczęło się 8 stycznia po godzinie 22 na ulicy Lwowskiej w Sandomierzu. Tu samochód osobowy marki Volkswagen nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, więc sandomierscy policjanci ruszyli za nim w pościg.

Z racji tego, iż kierujący z dużą prędkością, łamiąc wszelkie ograniczenia prędkości oraz przepisy kierował się w stronę Tarnobrzega, o pomoc w pościgu poproszono tarnobrzeskich policjantów. Volkswagen Golf jechał jednak dalej, przemknął dosłownie w chwilę przez cały Tarnobrzeg i kierował się dalej Wisłostradą w stronę Mielca.

Tam z kolei poproszono o pomoc w zatrzymaniu uciekiniera policjantów z powiatu mieleckiego. Samochód jechał jednak dalej z ogromną prędkością. Policjanci, nadjeżdżający od strony Mielca wiedząc, iż pościg zbliża się w ich stronę z dużą prędkością, postawili radiowóz w poprzek drogi. Była to próba zatrzymania pędzącego golfa. Wtedy rozegrał się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Kierowca Volkswagena wjechał praktycznie z całym impetem w samochód policyjny, ten z kolei, pod wpływem uderzenia, przesunął się na lewy pas i uderzył w nadjeżdżający samochód ciężarowy. Volkswagen stanął w ogniu, a jego kierowca, wyciągnięty z auta nie posiadał funkcji życiowych. Jak relacjonują redaktorzy ww. witryny informacyjnej, dojechali na miejsce zdarzenia i – mając odpowiednie kwalifikacje – podjęli akcję resuscytacyjną. Prowadzili ją wspólnie ze strażakami OSP, PSP, a następnie z przybyłym na miejsce Zespołem Ratownictwa Medycznego. Niestety, akcja prowadzona przez prawie 40 minut nie przyniosła skutku. Uciekinier zginął na miejscu.

Osoby postronne oraz policjanci nie odnieśli obrażeń. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policyjni technicy, prokurator oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Droga była przez dłuższy czas zablokowana.

Źródło: Tarnobrzeg112-Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments