Tarnobrzescy mundurowi ratowali seniorkę – akcja z pozytywnym finałem

Foto: KMP w Tarnobrzegu

Dzięki zdecydowanym działaniom policjantów i strażaków, pomoc dla mieszkanki Tarnobrzega nadeszła na czas. Od niedzieli seniorka leżała w wannie, do której wpadła, gdy straciła przytomność. Kobieta była tak słaba, że nie mogła wydostać się o własnych siłach i zaalarmować rodziny. Mundurowi dostali się do mieszkania i wydostali kobietę z wanny. 

Do wspólnej interwencji doszło we wtorek po godz. 16, przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Zaniepokojony mężczyzna poinformował policjantów, że jego matka potrzebuje pomocy, a on nie może dostać się do jej mieszkania.

Gdy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, na klatce schodowej zastali zgłaszającego. Mocno zdenerwowany mężczyzna oznajmił, że w mieszkaniu jest jego matka, lecz on nie może otworzyć drzwi, ponieważ seniorka zamknęła je od środka, pozostawiając klucz. Dodał, że kobieta w ostatnim czasie przeszła udar, zatem jej życie i zdrowie mogą być zagrożone. Mężczyzna twierdził, że matki nie widział kilka dni, ponieważ wyjeżdżał.

Na miejsce przyjechali strażacy. Mundurowi po wyważeniu drzwi weszli do mieszkania. W łazience, w wannie znaleziono 76-letnią kobietę. Seniorka była przytomna, uskarżała się na ból głowy i pleców. Do przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze zaopiekowali się kobietą, następnie przekazano ją pod opiekę rodziny.

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments