Tarnobrzeg uczcił pamięć tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego

Foto: Urząd Miasta Tarnobrzega

Tarnobrzeg nie zapomina o tragicznie zmarłych pracownikach przemysłu siarkowego. Włodarze tego miasta godnie uczcili wczorajszy międzynarodowy dzień pamięci o tych, którzy pracy oddali zdrowie, a czasem nawet życie.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega Bożena Kapuściak złożyli kwiaty i zapalili znicz w miejscu szczególnym. Przy pomniku Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.
W Tarnobrzegu w szczególny sposób wspomina się tych, którzy życiem i zdrowiem przypłacili pracę w siarkowym kombinacie. Od początku jego funkcjonowania, czyli od roku 1962, wydarzyło się tu ponad 3600 wypadków, w których życie straciło ponad 60
osób.
Stojący w miejscu dawnego kombinatu pomnik, poświęcony pamięci tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego, ma skłaniać wszystkich pracodawców do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest najważniejsze. Niech przypomina, że nie można się zatracić w pogoni za wydajnością i efektywnością. Zawsze na pierwszym miejscu musi być bezpieczeństwo pracowników.
Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzega
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments