Tarnobrzeg. Mickiewicza odebrana

0
330

Odebrano dwa zadania realizowane na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 758. Zmodernizowano odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do ronda przy szpitalu i od ronda przy szpitalu do skrzyżowania z Wisłostradą. Łącznie koszt tych dwóch zadań wyniósł ponad 1 mln 180 tysięcy złotych.

Modernizacja ul. Mickiewicza na odcinku od ronda ul. Szpitalna – Niepodległości – Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego obejmowała remont nawierzchni jezdni wraz z warstwami konstrukcyjnymi podbudowy, remont nawierzchni chodnika z kostki brukowej, remont parkingów o nawierzchni z kostki brukowej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Z branży sanitarnej w zakresie robót znajdowała się wymiana istniejących wpustów i przykanalików, z branży elektrycznej –  wymiana słupów wraz z oprawą i okablowaniem. W efekcie zadania niemal o drugie tyle wzrosła liczba miejsc parkingowych, z 25 do 48. Koszt całości tego zadania zamknął się w kwocie 923 183,30 zł brutto, z czego 256 573,19 zł wynosiło dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów (środki własne 666 610,11 zł).

Z kolei 266 556,48 zł brutto, bez udziału pieniędzy z zewnątrz, kosztował remont odcinka ul. Mickiewicza od ronda przy szpitalu do skrzyżowania z ul. Wisłostrada i ul. Sikorskiego. W zakresie tego zadania był remont nawierzchni jezdni, remont elementów odwodnienia, montaż przykanalików, regulacja studzienek rewizyjnych oraz kratek ściekowych.

Łącznie, modernizacja ul. Mickiewicza kosztowała dokładnie  1 189 739,78 zł brutto (dwa zadania). Wykonawcą robót w obydwu przypadkach było konsorcjum firm – PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika oraz PBI WMB Sp z o.o. z Sandomierza.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments