Święto Ryby w Motyczu Poduchownym – trwają zapisy

W niedzielę 25 lipca zapraszamy do Motycza Poduchownego na Święto Ryby. W programie zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych oraz konkurs kulinarny na najsmaczniejszy kociołek lasowiacki. Będą też inne atrakcje…

Warto zabrać rodzinę, przyjaciół oraz kosz piknikowy i przyjechać tego dnia nad motyczańskie jeziora. Przy jednym z nich w 2019 roku gmina Gorzyce zagospodarowała park. W efekcie powstały tam urokliwe alejki, miejsce do grillowania wraz z altaną, tyrolka dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Wokół obu jezior można swobodnie wypoczywać i – co ważne – oddać się pasji wędkowania.
Miłośnicy łowienia ryb w najbliższą niedzielę będą mogli wziąć udział w zawodach wędkarskich. – Organizujemy zawody dla zespołów, zapraszamy min. 3-osobowe drużyny – reprezentacje firm, instytucji, czy grupy przyjaciół. Szczegóły zawodów oraz regulamin dostępny jest na naszej stronie internetowej http://sannamotycze.pl/ – informuje Henryk Ziara, prezes stowarzyszenia Sanna Motycze. Do udziału w zawodach grupowych dla dorosłych można zapisywać się do 22 lipca br.
W niedzielę 25 lipca br. organizatorzy zapraszają również dzieci. Zapisy na zawody wędkarskie dla najmłodszych są bezpłatne i odbędą się w dniu zawodów, a te rozpoczną się o godz. 10.00.
Ponadto od godz. 10.00 do 14.00 grupa animatorów, działająca przy Zespole Szkół nr 3 w Tarnobrzegu przeprowadzi wśród dzieci liczne zabawy i konkurencje. Wśród atrakcji przygotowano m.in. malowanie twarzy, skręcanie kolorowych balonów, zabawy taneczne oraz wiele innych.
Stałym elementem Święta Ryby jest konkurs kulinarny. W tym roku zadaniem dla zawodników będzie przyrządzenie kociołka lasowiackiego z dodatkiem ryby. Co ważne, do udziału w tym konkursie mogą zgłaszać się całe rodziny lub grupy przyjaciół. Jeden zespół powinien liczyć maks. 3 osoby. W konkursie przewidziano start 10 ekip, decyduje kolejność zgłoszeń, a te zaplanowano w dniu imprezy.
Nagrody w konkursie funduje Wójt Gminy Gorzyce oraz Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej.
Ponadto podczas imprezy można skorzystać z kajaków oraz rowerków wodnych.
Źródło: Gmina Gorzyce
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments