Stoisko Dezametu w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

Foto: UMiG w Nowej Dębie

7 września prezydent RP Andrzej Duda otworzył oficjalnie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Tradycyjnie, wśród 400 wystawców z 27 krajów całego świata, na  targach pojawiły się wyroby nowodębskiego DEZAMETU. Stoisko z produktami nowodębskiej zbrojeniówki – z amunicją m.in. 120 mm, 155 mm, 40 mm czy granatnikami, znajdowało się razem z innymi firmami, wchodzącymi w skład PGZ. Kieleckie targi to okazja do spotkań biznesowych, rozmów z kontrahentami i uzgodnień ze strukturami wojskowymi. Ponadto do spotkań z politykami.

Jak zwykle Dezamet zaprosił na swoje stoisko nowodębskich samorządowców. W tym roku Zarząd w składzie: Jerzy Deruś, Krzysztof Zuba i Arkadiusz Duma, odwiedzili w Kielcach przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko i burmistrz Wiesław Ordon. W kieleckich targach uczestniczyli także starostowie Jerzy Sudoł i Jacek Rożek.

Targi były okazją do spotkania z członkami sejmowej Komisji Obrony Narodowej, w tym z posłem Zbigniewem Chmielowcem. Dzięki temu posłowi, udało się zamienić kilka zdań z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Tematem rozmów samorządowców było tworzenie 18 Pułku Artylerii i jego mocne zakorzenienie w Nowej Dębie. Minister otrzymał zaproszenie do Nowej Dęby, aby przedyskutować współpracę samorządu ze strukturami wojskowymi, m.in. z Agencją Mienia Wojskowego, zajmującą się zabezpieczeniem mieszkań dla przyszłych żołnierzy nowo formowanego pułku.

Przewodniczący D. Diektiarenko i burmistrz W. Ordon odwiedzili także stoiska wspierających Militariadę firm. Przede wszystkim Hutę Stalowa Wola oraz Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia – Oddział Badań Dynamicznych ze Stalowej Woli. Wszak Nowa Dęba to miasto militarne, które czeka z nadzieją na możliwość organizacji kolejnej edycji mocnego wydarzenia.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments