Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem w Nowej Dębie

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem pisarzem, autorem powieści kryminalnych, które odbędzie się 17 września 2020 r. (czwartek) o godz. 17:00 w sali kameralnej SOK.

Ryszard Ćwirlej ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1996 – 1997 pracował jako reporter w TVP Katowice, w latach 1997-2010 w poznańskim oddziale TVP,  gdzie m.in. był szefem redakcji Teleskopu i wydawcą ogólnopolskiego programu reporterskiego Telekurier. W roku 2010 został członkiem zarządu do spraw programowych poznańskiego Radia Merkury. Odszedł z radia w 2015 roku. Jest wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przede wszystkim jednak jest znany jako pisarz – autor powieści kryminalnych, twórca nowego gatunku literackiego – powieści neomilicyjnej.

Stworzył dotąd dwa powieściowe cykle kryminalne: cykl PRL-owski „milicyjny” i przedwojenny „policyjny”. Ostatnio zaczął pisać kryminały współczesne, tworząc nowy cykl z Anetą Nowak.

Na spotkaniu autorskim pisarz będzie mówił o polskim kryminale od PRL-u do współczesności a także o swojej twórczości.

Źródło: SOK w Nowej Dębie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments