Skopanie – szkolna kampania “19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci”

0
185
Foto: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skopaniu

Dla każdej szkoły bezpieczeństwo dzieci i młodzieży powinno najważniejsze. Szkoła Podstawowa w Skopaniu  corocznie podejmuje szereg działań na rzecz dobra dziecka. Jak zatem w tym roku wyglądała szkolna kampania przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci?

W tym roku szkolnym podjęto w ramach kampanii wiele działań. Przede wszystkim uczniowie brali udział w ,,Dniu bez przemocy”. Pedagog szkolny wspólnie z wychowawcą świetlicy przeprowadziły zajęcia na temat Praw Dziecka oraz konkurs plastyczny o tej tematyce. Ponadto online przygotowano wizualizację z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, a społeczność szkolna utworzyła własną jej definicję.

Wśród uczniów przeprowadzono również pogadankę  na temat agresji i przemocy oraz uświadomiono im, jak się przed nią mogą bronić. Zwieńczeniem działań przeciwko przemocy była okolicznościowa gazetka ścienna. Warto podkreślić, że pedagog szkolny ponownie, przez elektroniczny dziennik, przesłała do uczniów numery telefonów zaufania oraz udostępniła je na szkolnym Facebooku.

Z pewnością warto obejrzeć prezentację z przeprowadzonej kampanii – dostępna jest pod linkiem: 19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci. 

Źródło: Miasto i Gmina Baranów Sandomierski                                                        Oprac: Malgo La

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments