Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola zmierzą się w finale regionalnego Pucharu Polski?

Siarka może zagrać w finale regionalnego Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola
fot. Marek Jedynak - archiwum

W ramach regionalnego Pucharu Polski 2020/2021 na szczeblu podokręgu Stalowa Wola 1, drużyny Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola zaszły do półfinału rozgrywek.

Tarnobrzeżanie wylosowali do rywalizacji zespół LZS-u Zbydniów (Klasa B) i zagrają z nim 30 września, natomiast stalowowolanie staną naprzeciw Sparty Jeżowe (Klasa A). Trzecioligowcy zagrają na wyjeździe, gdyż tak mówią przepisy (teoretycznie słabszy przeciwnik rozgrywa mecz u siebie).

Zarówno Siarka Tarnobrzeg jak i Stal Stalowa Wola w bieżącym sezonie do rozgrywek w regionalnym pucharze dołączyły w II rundzie. Siarka pokonała Stal Gorzyce 7:0, a stalowowolska Stal wygrała z Olimpią Pysznica 8:1.

W III rundzie podopieczni Grzegorza Opalińskiego nie bez problemów poradzili sobie z Sokołem Kamień i dopiero w emocjonującej końcówce spotkania zwyciężyli 4:3! Drużyna Szymona Szydełki pokonała Dolinę – Tanew Wólkę Tanewską 2:0 zdobywając trafienia dopiero w drugiej połowie spotkania!

Stawką finału regionalnego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola 1 jest 40 tysięcy złotych dla drużyny, która zwycięży w finale. Być może 14 października Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola trafią na siebie, byłby to dla kibiców kolejny ważny szlagier w sezonie 2020/2021.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments