Seniorka z Nowej Dęby straciła oszczędności, policja szuka złodzieja

Foto: KMP w Tarnobrzegu

Swoje oszczędności straciła 81-letnia mieszkanka Nowej Dęby, która padła ofiarą złodzieja. Seniorka wpuściła do mieszkania nieznajomego mężczyznę, podającego się za pracownika zakładu energetycznego. Oszust, pod pretekstem niedopłaty za energię, wykorzystał nieuwagę kobiety i ją okradł, zabierając ponad 6 tys. złotych. Policjanci proszą o pilny kontakt osoby, które widziały mężczyznę lub mają informacje na temat zdarzenia.

Wczoraj po godz. 12 policjanci otrzymali powiadomienie o kradzieży pieniędzy z mieszkania w bloku przy ul. Jana Pawła II w Nowej Dębie. Funkcjonariusze ustalili, że do 81-letniej kobiety zapukał mężczyzna, podający się za pracownika zakładu energetycznego i poinformował ją o zaległej niedopłacie za energię.

Gdy kobieta wpuściła go do środka, podczas rozmowy mężczyzna zażądał od starszej kobiety rozliczeń wpłat za energię elektryczną. Kobieta udała się do pokoju, celem okazania dokumentów, a wtedy złodziej, wykorzystując sytuację, okradł seniorkę. Pokrzywdzona straciła portfel z dokumentami i oszczędności – ponad 6 tys. zł. Sprawca uciekł z pieniędzmi. Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży, o całym zdarzeniu poinformowała policjantów.

Rysopis sprawcy:

Wiek około 35-40 lat, wzrost 175 – 180 cm, szczupłej budowy ciała. Mężczyzna był ubrany w kurtkę granatową do pasa, ciemne spodnie i czapkę typu bejsbolówka.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Nowej Dębieul. Słowackiego 2, tel. 47 825 3030.

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments