Rodzinna tragedia w Zabrniu – areszt dla 25-latka, podejrzanego o zabójstwo ojca

Tarnobrzescy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. Ciało 58-latka znaleziono w sobotę w jednym z domów, w miejscowości Zabrnie. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, a Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu aresztował go na 3 miesiące.

W sobotę 11 września, około godz. 20, policjantów wezwano do miejscowości Zabrnie, w gminie Grębów, gdzie miało dojść do ugodzenia nożem mężczyzny. Na miejscu, w domu jednorodzinnym, mundurowi znaleźli leżącego na podłodze, rannego mężczyznę. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, lecz mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Okazało się, że 58-latek został ugodzony nożem w klatkę piersiową przez swojego 25-letniego syna. Do zdarzenia doszło podczas kłótni, jaka się między nimi wywiązała. Sprawca po zdarzeniu uciekł.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. Policyjne patrole sprawdzały pasma nieużytków rolnych, pobliskie drogi i zagajniki, przystanki autobusowe oraz wiejskie sklepy. Równolegle policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki oraz Prokuratorem Rejonowym w Tarnobrzegu przeprowadzili oględziny.  Zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz ustalili świadków zdarzenia.

Po krótkim czasie, kryminalni zatrzymali 25-latka na terenie gminy Grębów. Był nietrzeźwy, a badanie urządzeniem wykazało u niego 2,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci przekazali zebrane materiały prokuratorowi, który wszczął w tej sprawie śledztwo. Jak ustalono, 25-latek podczas kłótni zadał ojcu cios nożem, w okolice serca. W wyniku odniesionych obrażeń, 58-letni mężczyzna zmarł.

Prokurator przedstawił młodemu mężczyźnie zarzut zabójstwa, do którego ten się przyznał. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające, czy to tragiczne zdarzenie miało bezpośredni związek z wcześniejszymi nieporozumieniami, do jakich miało dochodzić pomiędzy ojcem a synem.

We wtorek 14 września br. prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu o zastosowanie wobec 25-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował go na 3 miesiące.

O dalszym losie 25-letniego mieszkańca gminy Grębów zdecyduje sąd.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szławi
Szławi
11 dni temu

Marian jaki był taki był, Ale Pawałek był kawał dziada i wyszło.