Powiat tarnobrzeski – dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Oto lista zadań, zatwierdzonych do dofinansowania w ramach wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w II naborze. To prawie 140 mln dla województwa podkarpackiego. Jakie inwestycje otrzymają rządową dotację w powiecie tarnobrzeskim?

Gmina Nowa Dęba – 400 000,00 zł  – Inwestycja będzie polegała na przebudowie budynku Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli w zakresie:
– w miejsce zlikwidowanej loggi, zostanie poszerzona klasa.(Postawienie
ścianki z cegły, zamontowanie okna i zrobienie nowej wylewki).
– stropodach zostanie docieplony granulatem na bazie wełny skalnej o grubości
warstwy 25 cm.
– przebudowa dachu będzie polegała na zmianie jego konstrukcji z dachu płaskiego na
dach wielospadowy, pokryty blachodachówką o powierzchni 705m2 wraz z jego
podwyższeniem.
Gmina Baranów Sandomierski – 400 000,00 zł – Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja, rozbudowa i przebudowa budynku remizy w Ślęzakach z przeznaczeniem na wielofunkcyjny budynek użyteczności publicznej. Realizacja zadania poprawi standard działalności operacyjnej OSP i zapewni nowe funkcje obiektu, tj. dom ludowy i siedziba organizacji pozarządowych, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora, służące integracji wspieraniu rozwoju kulturalnego i postaw obywatelskich. Gmina posiada dokumentację projektową na realizację zadania.
Powiat tarnobrzeski – 500 000,00 zł – Przedmiotem zadania „Modernizacja budynku Centrum Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej w Gorzycach” jest poprawa efektywności energetycznej i warunków funkcjonowania budynku socjalno – mieszkalnego o kubaturze 13 896 m³, zasilanego w co i cwu z osiedlowej kotłowni. Zadanie obejmuje wymianę węzła cieplnego na własną kotłownię gazową, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
zewnętrznej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, wymianę windy.

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments