Odpowie za zniszczenie budynku i groźby wobec pracownika sklepu

Foto: Policja

40-letni mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie mienia i kierowanie gróźb karalnych. Jak ustalono, uszkodził on elewację bloku i drzwi w budynku w Gorzycach, powodując straty ponad 2600 zł. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna kierował groźby karalne do przypadkowych osób. Policjanci przedstawili 40-latkowi 5 zarzutów, a prokurator zastosował środki wolnościowe.

Funkcjonariusze, wyjaśniając okoliczności zdarzenia, ustalili, że 40-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania uszkodził drzwi i elewację budynku w Gorzycach. Ponadto  kierował groźby do pracownika jednego z marketów spożywczych, w którym robił zakupy. Straty wyceniono wówczas na kwotę ponad 2 600 zł.

Jak też ustalono, 40-letni mężczyzna, wyrokiem sądu rejonowego w innych postępowaniach, prowadzonych przez Komisariat Policji w Gorzycach, został skazany na karę roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawcę popełnienia przestępstw w policyjnej izbie zatrzymań. Po przesłuchaniu mężczyzny, policjanci przedstawili mu 5 zarzutów.

Po wykonaniu czynności procesowych 40-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa orzeczoną karę pozbawienia wolności. Sprawca działał w warunkach recydywy i wszystkich przestępstw dopuszczał się, będąc pod działaniem alkoholu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator, jeszcze przed odbyciem kary pozbawienia wolności, zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Źródło: Podkarpacka Policja

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments