Od 23 lipca za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie trzeba będzie zapłacić

Foto: Tablica, kierująca do wjazdu nad Jezioro Tarnobrzeskie, informująca jednocześnie o opłacie wjazdowej.

Od piątku 23 lipca 2021 roku za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie obowiązują opłaty w wysokości 10 zł. Płacić będzie można w biletomatach lub telefonem poprzez aplikację.

Wysokość opłaty wjazdowej nad jezioro to 10 złotych od pojazdu. To niewielki koszt wypoczynku nad wodą, z którym jednak musi liczyć się każdy zmotoryzowany użytkownik terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pobór opłat rusza od piątku 23 lipca.

Z uwagi na olbrzymie korki, tworzące się na Wisłostradzie w okolicy wjazdu nad jezioro, zdecydowano, że dotychczasowy, jedyny punkt poboru opłat przy wjeździe nad jezioro, zastąpią samoobsługowe urządzenia do poboru opłat. Płatności będzie można więc dokonać w jednym z 10 biletomatów, usytuowanych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Płatności w urządzeniach można dokonywać gotówką, kartą płatniczą lub BLIKIEM. Opłaty  można także wnosić poprzez jedną z 4 aplikacji w telefonie: MobiParking, Pango, mPay lub ePark.

Opłata za wjazd obowiązuje we wszystkie dni tygodnia, w godzinach od 8.00 do 18.00. Przypominać o niej będą tablice, ustawione przy wjeździe nad jezioro, a także przy ulicach Plażowej i Żeglarskiej. W pierwszych dniach obowiązywania opłat, w ramach akcji informacyjnej, kierowcy otrzymają ulotki, informujące o wysokości opłaty i sposobie jej dokonywania. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzą kontrole opłat, a osoby, które ich nie dokonają, będą dodatkowo narażone na koszty, związane z egzekucją opłaty wjazdowej.

Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzeg

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments