Nowi funkcjonariusze w szeregach tarnobrzeskiej policji

Foto: KMP w Tarnobrzegu

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nowi funkcjonariusze Policji złożyli rotę ślubowania. W uroczystości brał udział Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski oraz przedstawiciele kadry kierowniczej. Trzech nowych policjantów będzie pełnić służbę na rzecz lokalnej społeczności w Tarnobrzegu, Gorzycach i Grębowie.

Gotowość do pełnienia służby w szeregach tarnobrzeskiej policji zadeklarowało trzech kolejnych funkcjonariuszy. Podczas uroczystej ceremonii, nowo przyjęci policjanci wypowiedzieli słowa roty, składając uroczyste ślubowanie. Z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego otrzymali legitymacje służbowe.

Komendant Marek Pietrykowski gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru tej formacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Życzył funkcjonariuszom sukcesów zawodowych i osobistych. W wydarzeniu udział brał też I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Tomasz Grazda oraz przełożeni nowo przyjętych policjantów.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do przydzielonych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności w Tarnobrzegu, Gorzycach i Grębowie.

I Ty możesz zostać Policjantem!

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, wstąp w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej www.policja.pl.

KMP w Tarnobrzegu

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments