Nowe kursy autobusowe w powiecie tarnobrzeskim ułatwią dojazd do pracy i szkół

0
217

Foto: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Już od tygodnia mieszkańcy dwóch gmin: Nowa Dęba i Baranów Sandomierski zostali połączeni na nowo komunikacją PKS.  Odtworzone i nieco zmodyfikowane linie autobusowe pozwolą na dojazdy do pracy i do szkół.

Połączenia udało się zrealizować dzięki pieniądzom z Funduszu  Rozwoju Przewozów Autobusowych, o które postarały się władze powiatu tarnobrzeskiego oraz dzięki tarnobrzeskiemu PKS-owi.

– W sierpniu zainteresowanie tymi połączeniami jest niewielkie, ale jak zacznie się rok szkolny, będzie ono na pewno bardzo przydatne – mówi prezes PKS w Tarnobrzegu Edward Bujak. – Mieszkańcy tych obydwu gmin często pytali o te kursy, cieszę się więc, że są. Wszystko to mogło się udać dzięki zaangażowaniu starostwa powiatowego, które podpisało z Wojewodą Podkarpackim umowę o środki finansowe na ten cel. Źródłem finansowania dopłat do przewozów będą środki  z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Przewoźnik zobowiązany jest do uznawania ulg ustawowych przy zakupie biletów jednorazowych i miesięcznych. Przez budżet powiatu przechodzić będą środki dla przewoźnika z tytułu rekompensaty za utracone przychody. Źródłem finansowania będą środki, których dysponentem jest Marszałek Województwa.

Jak zaznacza prezes PKS, pieniędzy z funduszu wystarczy do końca roku, ale obie strony tego przedsięwzięcia deklarują chęć kolejnych rozmów w sprawie przedłużenia umowy.

Nowe kursy autobusowe  pozwalają na podróże z Siedleszczan (gm. Baranów Sandomierski) do Nowej Dęby, przez Baranów Sandomierski, Dąbrowicę, Marki, Kaczaki, Rozalin oraz z Woli Baranowskiej do Nowej Dęby przez Dąbrowicę, Ślęzaki, Marki i Kaczaki.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments