Nowa Dęba – Podkarpacka Liga Dzieci w pływaniu

Foto: SOSiR Nowa Dęba

W sobotę 17 kwietnia Nowa Dęba była gospodarzem kolejnej edycji PLD. Na starcie stanęło 232 zawodników i zawodniczek z 19 podkarpackich klubów. Wśród uczestników była silna, trzynastoosobowa grupa Piranii.

Piranie do zawodów przystąpiły w składzie: Maja Rozmus, Ewa Wiącek, Julia i Maria Tereszkiewicz, Maja Żak, Julia Kolev, Wiktoria Mcielak. Ponadto chłopcy – Bartosz Kopeć, Jan Dobrowolski, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski, Mateusz Szypuła i Marcin Flis. W ostatnim czasie ta drużyna przyzwyczaiła trenerów i kibiców do wspaniałych występów i nie inaczej było tym razem. Piraniątka wywalczyły bowiem 7 medali – 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Poza tym wielokrotnie zajmowały miejsca w pierwszej szóstce, co pozwoliło drużynie zdobyć 53 punkty do ligowej tabeli i dało jej 3 miejsce w tej rundzie.

Tabela ligowa II edycji znajduje się tutaj:

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/druzynowa.pdf.

Tabela medalowa natomiast – tutaj:

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/Medals.pdf.

Prezentujemy nowodębskich medalistów:

Złoto zdobyli: sztafeta 11 latków w składzie Ewa Wiącek, Maja Rozmus, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski, Ksawery Siwiec 100 metrów stylem klasycznym oraz Jan Krasowski 50 metrów stylem dowolnym.

Srebro:

Maja Rozmus 50 metrów stylem motylkowym.

Ksawery Siwiec 50 metrów stylem motylkowym.

Jan Krasowski 100 metrów stylem grzbietowym.

Brąz: Maja Rozmus 50 metrów stylem dowolnym.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj: http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/wyniki.pdf.

Warto podkreślić, że Janek Krasowski 50 stylem dowolnym pokonał w czasie 32,34 s. Był to najcenniejszy punktowo wynik chłopców 11- letnich, co sprawiło, że Janek otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Po dwóch rozegranych rundach tabela ligowa wygląda zatem następująco:

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/druzynowa-laczna.pdf

Zdaniem trenera, jeżeli Piranie utrzymają wysoką formę, prawdopodobnie znów staną na podium całego cyklu. A III finałowa runda odbędzie się 15 maja w Mielcu.

Poza sukcesem sportowym Nowa Dęba po raz kolejny osiągnęła duży sukces organizacyjny, stając na wysokości zadania. Hubert Krasowski trener sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg imprezy.

Szczególnie dziękuje Michałowi Chmielewskiemu Radnemu Rady Miejskiej w Nowej Dębie za społeczne sprawowanie opieki medycznej podczas zawodów. Pan Michał jest ratownikiem medycznym i po raz kolejny służył pływakom bezinteresowną pomocą.

Trener podkreśla, że Piranie, którym nie udało się stanąć na podium również  zaprezentowały bardzo wysoką formę. Ich wyniki były często nowymi rekordami życiowymi młodych pływaków. Gratulacje!

Zawody przeprowadzono niestety bez udziału publiczności, zgodnie z wytycznymi ministerstwa. Zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie www.sportnowadeba.pl

Źródło: Gmina Nowa Dęba

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments