Nowa Dęba – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej z Młodzieżową Orkiestrą Dętą

Foto: M. Kupiec UMIG w Nowej Dębie

W Nowej Dębie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzono w kameralnym gronie, lecz uroczyście i zgodnie z tradycją. 2 maja w południe, na placu mjra Jana Gryczmana, żołnierze pocztu flagowego z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba im. płka Jana Szypowskiego “Leśnika” podnieśli flagę państwową na maszt.

Odbyło się to przy czterech zwrotkach Mazurka Dąbrowskiego, odegranych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod buławą kapelmistrz Joanny Dryki. Warto podkreślić, że orkiestra wystąpiła w nowym umundurowaniu, na którym znalazł się herb gminy i logo Chmielowa.

Gdy biało-czerwona flaga już załopotała na maszcie, przedstawiciele lokalnej społeczności złożyli pod Pomnikiem Niepodległości wieniec. Na jego szarfie znalazł się napis, przypominający 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańców Nowej Dęby reprezentowali wiceburmistrz Leszek Mirowski, radny Tomasz Kopeć i przewodniczący Rady Seniorów Stanisław Hałka.

Włodarze Nowej Dęby mają nadzieję, że kolejne uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się już bez obostrzeń sanitarnych. Z licznym udziałem mieszkańców miasta i gminy.

Źródło: UMiG w Nowej Dębie, foto M.Kupiec

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments