Nocny wybuch butli z gazem w Dąbrowicy

Foto: Tarnobrzeg112-Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

Jedna poparzona osoba w szpitalu. Huk, mocny wstrząs, naruszona konstrukcja budynku. To efekt nocnego wybuchu butli z gazem w miejscowości Dąbrowica w gminie Baranów Sandomierski.

Straż Pożarna w Tarnobrzegu zgłoszenie otrzymała o godzinie 1:13. Na miejsce skierowano łącznie trzy zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Po dojeździe okazało się, że pożar objął już dolną część budynku.

Strażacy schłodzili 11-kilogramową butlę z gazem. W wyniku jej wybuchu runęła jedna ze ścian. Co ważne, jedna osoba odniosła obrażenia w postaci poparzeń. Bezzwłocznie przetransportowano ją do szpitala. Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania, a osoby zamieszkujące go trafiły pod opieką pomocy socjalnej.

Na miejscu zdarzenia pracowała również policja oraz pogotowie energetyczne. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był ulatniający się gaz.

Źródło: Tarnobrzeg112-Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
1 miesiąc temu

Jaki wybuch butli z gazem a później zchlodzili ta butle z gazem czy co? Gaz się ulotnił i na szczęście żadna butla nie wybuchła a osoby co tam mieszkały to nadal mieszkają zobaczymy co opieka socjalna będzie działać bo na razie NIC