Nietrzeźwy 26-latek swoją niebezpieczną jazdę zakończył w areszcie

0
239
Foto: Policja

Tarnobrzescy policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę opla astry. O jadącym “zygzakiem” pojeździe, powiadomiła funkcjonariuszy spacerująca z dzieckiem kobieta. 26-latek nie dość, że miał ponad 1,5 promila, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania i wiózł pasażera. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszej przyszłości zadecyduje sąd.

Pijany kierowca, to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości jazdy.

We wtorek po godz. 14, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie kompleksu leśnego przy ul. Zwierzyniec w Tarnobrzegu, porusza się opel astra, który wykonuje niebezpieczne manewry. Według relacji świadka, samochód jechał całą szerokością drogi, poruszał się z nadmierną prędkością, dodatkowo jego kierowca miał trudności z panowaniem nad pojazdem, wpadł w poślizg oraz jechał całą szerokością alei, po której spacerują piesi. Policjanci pojechali we wskazany rejon i po krótkim pościgu, na przyblokowym parkingu zatrzymali kierującego oplem.

Za kierownicą pojazdu siedział 26-letni mężczyzna, a obok pasażer. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzn alkohol. Policjanci przewieźli mężczyzn do jednostki policji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 26-letniego mieszkańca Tarnobrzega 1,58 promila alkoholu. Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

34-letni pasażer miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przedstawili 26-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa. Mężczyzna będzie także odpowiadał za popełnione wykroczenia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments