Leliwa w Warszawie

0
286
Radio Leliwa w Warszawie - 4miasta.pl
Radio Leliwa w Warszawie

Dyplom za zajęcie przez Radio Leliwa drugiego miejsca w ogólnopolskim Konkursie Idol 2020, w kategorii Media odebrały w piątek (11 września), w imieniu prezesa Radia Leliwa – Bogusława Szwedo, przedstawicielki stacji: Małgorzata Grądziela, Ewa Wójcik-Lis i Iwona Pol.

               Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas inauguracji Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

               Głównym Organizatorem XVIII edycji czterodniowej konferencji pod hasłem „Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą”  jest Fundacja Szansa dla Niewidomych.
               Wydarzenie patronatem honorowym objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser – Duda.
               – Pragnę podziękować tym, którzy oddali głos na nasze radio w konkursie Idol Fundacji Szansa dla Niewidomych. Już sama nominacja do konkursu była dla nas ogromnym wyróżnieniem i za nią również dziękujemy. W informowaniu  słuchaczy od lat staramy się nie pomijać tego co dzieje się w środowisku osób niepełnosprawnych,  w tym ludzi z dysfunkcją wzroku. Idol 2020 to dla nas nagroda, ale i zobowiązanie. Chcę podkreślić, że o inicjatywach i sprawach osób  niewidomych i słabowidzących będziemy mówić nadal – mówi Prezes Radia Leliwa, Bogusław Szwedo.

Nagrodzone Radio Leliwia swoim zasięgiem dociera do czterech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego. Jest jedną z najstarszych stacji komercyjnych w Polsce.

Radio Leliwa nadaje program muzyczno-informacyjny ze szczególnym zwróceniem uwagi na informację lokalną. Ma ciągły kontakt ze słuchaczami, a reporterzy relacjonują na bieżąco to, co się dzieje w regionie. Dzięki temu stacja cieszy się wysoką słuchalnością.

               – Otrzymali Państwo nagrodę dzięki głosom internautów, a to oznacza, że ludzie zauważają pracę radia na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Myślę, że to wyróżnienie to wyraz ich wdzięczności – podkreśla Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, Malwina Wysocka – Dziuba.
Celem konkursu Idol 2020 jest między innymi wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, promocja zaangażowania społecznego oraz dzielenie się pozytywnymi doświadczeniami, które wpływają na integrację wewnątrzśrodowiskową.
 – Nasz idol promuje tematykę związaną z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Idol wyróżnia tych, którzy pomagają, którzy spisują się na medal w dziedzinie empatii społecznej. Poprzez pokazywanie tak pozytywnych przykładów, chcemy oddziaływać na innych. Być może  w tej chwili dla osób niepełnosprawnych ważniejsza jest promocja tych idei od załatwienia pojedynczego problemu. Poprzez nagłaśnianie tematu, na korzyść zmienia się postrzeganie osób niepełnosprawnych – zauważa Marek Kalbarczyk, honorowy prezes fundacji, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

REHA FOR THE BLIND IN POLAND to największa konferencja w skali światowej organizowana w Polsce od ponad 20 lat. Każdego roku uczestniczy w niej kilka tysięcy osób z różnych krajów.

W tym roku w wydarzeniu bierze udział grupa 45 osób z Podkarpacia.

Cieszymy się z pobytu w Warszawie, bo to jest nasze święto. Gratulujemy Radiu Leliwa wyróżnienia. Dla nas radością jest fakt, że to co robimy ma wydźwięk. Prosimy o więcej – mówi  Aleksandra Pasieka, kierownik rzeszowskiego oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych.
Spotkanie REHA jest okazją do poznania świata osób niewidomych i słabowidzących. Wydarzenie jest  nie tylko transmitowane na cały świat, ale i tłumaczone on-line na wiele języków.
Przedsięwzięcia w ramach czterodniowej inicjatywy (11 – 14.09.2020 r.), odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli między innymi Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego czy Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W tym roku spotkanie uatrakcyjniły m.in. koncerty gwiazd takich jak Naira Ayvazyan i Patryk Matwiejczuk Kwartet, Sarsa oraz Zakopower.

Partnerami wydarzenia są PFRON, Samorząd Województwa Mazowieckiego – Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Urząd m.st. Warszawy, firma Altix.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments