KTS uroczyście świętował 30. tytuł mistrzowski

Foto: UM Tarnobrzeg

Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg w tym roku po raz 30. w historii zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski kobiet. Od 1991 roku tarnobrzeskie mistrzynie schodziły z podium tylko raz, w 2006 roku. Wszystkie tytuły zespół zdobywał pod kierunkiem trenera Zbigniewa Nęcka. Podczas okolicznościowej uroczystości w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu klub podziękował swoim sponsorom, mecenasom i przyjaciołom za okazane wsparcie.

Moją dewizą jest to, że nie zwycięża trener, ani poszczególna zawodniczka, ale triumfuje team – podkreślił trener Zbigniew Nęcek z Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Znakomite sukcesy tarnobrzeskich tenisistek to jednak nie tylko ciężka praca całego teamu, ale też wsparcie, jakie klub otrzymuje od sponsorów, przyjaciół, sympatyków, samorządów. Zorganizowane w pięknej scenerii Zamku w Tarnobrzegu spotkanie okolicznościowe było okazją do podziękowań. Zaproszeni goście, z rąk Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusza Szumachera otrzymali dwa komplety pamiątkowych medali, mistrzowskie 30-lecia oraz okolicznościowe z okazji jubileuszu 90-lecia związku. – To nie jest przypadek, że w historii tej dyscypliny przez 30 lat KTS ze swoimi sponsorami świętował złote medale. Chciałbym gorąco pogratulować wszystkim , którzy wspierają ten klub. To ogromne znaczenie i wielka satysfakcja, że mamy tak silny klub który także w Europie jest mocno rozpoznawalny – zaznaczył Prezes Szumacher.

Obecna na uroczystości Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślała rangę sukcesów KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. – Dziękujemy całemu sztabowi szkoleniowemu i zawodniczkom , które są naszą dumą, zarówno w krajowych rozgrywkach jak i na arenie międzynarodowej – mówiła. Na uroczystości nie zabrakło również wielkiego mecenasa sportu, Europosła Tomasza Poręby. – Dzięki dobrym emocjom, które zbudowaliśmy wspólnie przez ostatnie lata można było osiągnąć ten sukces, który jest absolutnie unikatowy w skali europejskiej, a w skali polskiej to już szczególnie – przyznał. Poseł na Sejm RP Krzysztof Sobolewski obiecał dalsze wsparcie dla klubu, zaznaczył też, że liczy na sukcesy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a kolejny złoty medal mistrzostw Polski „to już raczej taki obowiązek”.

Uczestnicząca w uroczystości Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus wyraziła uznanie dla budowanej przez lata pozycji klubu. – To efekt ciężkiej pracy, zarówno trenera, zawodniczek jak i pani menadżer (Barbary Tereszkiewicz-Stach, przyp.red), która tworzy dobry klimat wokół klubu i pozyskuje coraz szersze grono ambasadorów zarówno wspierających, jak i kibicujących zespołowi – mówiła. Satysfakcję z dobrze zainwestowanych środków, przede wszystkim na promocję, podkreślali przedstawiciele firm – sponsorów klubu. – Bardzo się cieszę, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu mając swój chociaż niewielki udział pomagając drużynie. Tenis stołowy jest dla nas ważny, a Natalia Partyka (była zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny, reprezentantka Polski – przyp. red.) jest twarzą marki, więc jesteśmy blisko sercem z tą dyscypliną sportu – zaznaczył Prezes Zarządu Enea S.A. Paweł Szczeszek. Prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Wojciech Brzezowski podkreślił, że Tarnobrzeg od lat kojarzony jest i będzie z historią żeńskiego tenisa stołowego w Polsce. – Jest ona pisana przez KTS Tarnobrzeg złotymi zgłoskami, zarówno w kraju jak i w Europie. Tak jak w wielu krajach pojawiają się kluby, o których mówi się „galaktyczne” i tutaj, w tenisie stołowym, ten klub można śmiało właśnie w ten sposób nazwać – dodał.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz  Bożek nie tylko gratulował zawodniczkom, ale też wszystkim, którzy pracują na sukces klubu, dziękował również sponsorom. – Gdyby nie państwa dobra wola i wsparcie, to tych sukcesów by nie było. Dzisiaj każdy z obecnych na tej sali może poczuć się jako współojciec tego sukcesu –  mówił do przedstawicieli firm, które wspierają KTS. A na uroczystości, prócz wspomnianego Prezesa Zarządu Enea S.A. Pawła Szczeszka oraz Prezesa Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Wojciecha Brzezowskiego obecni byli także: Prezes Zarządu Enea Połaniec S.A. Bogusław Rybacki, wiceprezes ds. korporacyjnych Enea S.A. Tomasz Szczegielniak oraz Joanna Serafin-Osmala, Kierownik Zespołu ds.PR i Komunikacji Enea Połaniec S.A. Sponsorzy zgodnie podkreślali, że sukcesy osiągane przez tenisistki stołowe mają przełożenie na rozpoznawalność marki, a co za tym idzie wymierne efekty promocyjne oraz wizerunkowe firm wspierających.

A jak zaznaczył trener Zbigniew Nęcek, ostatniego słowa klub jeszcze nie powiedział. Szkoleniowiec zapowiedział dalszy rozwój sportowy klubu, także w zakresie popularyzacji tenisa stołowego w mieście nad Wisłą. Od września w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu zostanie utworzona klasa sportowa o profilu tenis stołowy, a już latem, w ramach akcji „Wakacje z rakietką” zaplanowano turnieje dla dzieci oraz warsztaty popularyzujące tenis stołowy skierowane do nauczycieli szkół i rodziców uczniów.

30. tytuł mistrzowski tarnobrzeska drużyna wywalczyła przed kilkoma tygodniami, po zwycięskich finałach z KU AZS UE Wrocław z wynikiem dwukrotnie po 3:1. Był to jednocześnie 15. z rzędu triumf na arenie krajowej dla drużyny z Tarnobrzega. Bohaterką gier finałowych okazała się Niemka Han Ying, która wygrała wszystkie 4 pojedynki, straciła tylko seta. W składzie 30-krotnych Drużynowych Mistrzyń Polski były też: kapitan zespołu Kinga Stefańska, Julia Ślązak, Agata Zakrzewska, Elizabeta Samara i Wiktoria Pavlovich. Z powodu pandemii w tym sezonie nie mogła ani razu wystąpić Li Qian, Indywidualna Mistrzyni Europy. W europejskiej Lidze Mistrzyń Enea Siarkopol triumfowała w sezonie 2018/19. Rok wcześniej było to trzecie miejsce, a w latach 2015/16 oraz 2016/17 tarnobrzeski zespół zajmował drugie miejsca.  W  dorobku klubu jest także Puchar ETTU.

Materiał na podstawie info KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Galeria: http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/kts-uroczyscie-swietowal-30-tytul-mistrzowski,2972.html

Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzeg

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments