KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

Foto: Urząd Miasta Tarnobrzega

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, pokonując w finałowym spotkaniu w środę 5 maja KU AZS UE Wrocław 3:1, po raz 30. w historii zespołu został drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym! W czwartek mistrzynie gościł prezydent miasta.

Nie wiem, czy mecz finałowy Ekstraklasy Kobiet i zdobyty po raz 30. w historii zespołu z Tarnobrzega tytuł drużynowego mistrza Polski dostarczył więcej emocji, czy dzisiejsze kameralne spotkanie w tak utytułowanym gronie – przyznał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który wraz ze skarbnik miasta Urszulą Rzeszut podjęli mistrzowską drużynę.

Spotkanie w Urzędzie Miasta było znakomitą okazją, by raz jeszcze pogratulować niewyobrażalnego wprost sukcesu. Grający w barwach Tarnobrzega kobiecy zespół pod batutą trenera Zbigniewa Nęcka już bowiem po raz 30. w swej historii sięgnął po to trofeum. – Tak znakomity wynik klubu jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy zawodniczek, olbrzymiego zaangażowania trenera, całej klubowej kadry. Doceniając trud zdobytego mistrzostwa oraz wkład KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w promocję Tarnobrzega składam wyrazy najwyższego uznania, życzę dalszych sukcesów – mówił prezydent Bożek.

Podczas spotkania, zaledwie kilkanaście godzin po wielkim finale Ekstraklasy Kobiet, dzielono się wrażeniami z walki o tytuł. Przede wszystkim rozmawiano o fenomenie tenisa stołowego i ciągle rosnącej popularności tej dyscypliny sportu wśród tarnobrzeskiej młodzieży. To oczywiście niepodważalna zasługa sukcesów zespołu, prowadzonego przez Zbigniewa Nęcka. Była to też znakomita okazja, by pomówić o planach drużyny, przygotowaniach do Letnich Igrzysk Olimpijskich, życiu na walizkach i powrotach, do Tarnobrzega.

Od ponad trzydziestu lat  mieszkam w Tarnobrzegu. Obserwuję, że miasto osiąga stabilność i cieszy to ogromnie – mówił trener Nęcek. Wspomniał też o dobrych relacjach klubu z władzami miasta. – Zdaję sobie sprawę, ile zadań spoczywa na samorządzie, tym bardziej więc doceniam każdy gest, skierowany w naszą stronę.

Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzega

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments