Kolejne sukcesy nowodębskich badmintonistów

W Białymstoku  rozegrano 57 Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie, z udziałem wszystkich aktualnie najlepszych polskich badmintonistów. Znakomitą passę na badmintonowych kortach Polski kontynuuje reprezentant Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg.

Świeżo upieczony, młodzieżowy wicemistrz Polski, w rywalizacji z najlepszymi polskimi seniorami spisał się bardzo dobrze. W grze mieszanej wspólnie z Dominiką Chojnacką (KS Chojnik Jelenia Góra) po bardzo dobrej grze wywalczyli piąte miejsce. Natomiast mecz o medal przegrali w dramatycznych okolicznościach, po niezwykle zaciętym pojedynku z parą: Wiktor Trecki (ABRM Warszawa) / Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) 1:2 (23:21;17:21;18:21).
Historyczny medal z mistrzostw Polski seniorów był bardzo blisko. W grze pojedynczej mężczyzn Tymek wywalczył bardzo dobre piąte miejsce, ulegając w pojedynku ćwierćfinałowym rozstawionemu z numerem jeden  Michałowi Rogalskiemu (UKS Hubal Białystok). Tymek, dzięki swojej znakomitej grze i postawie w ostatnich dwóch najważniejszych, indywidualnych championatach, w polskim badmintonie zrobił prawdziwą furorę i przebojem wdarł się do krajowej czołówki polskich badmintonistów. Śmiało można stwierdzić, że obecnie Tymoteusz to czołowy badmintonista Polski oraz najlepszy  badmintonista Podkarpacia! Serdeczne gratulacje dla tego 22 – letniego badmintonisty.
W Tarnowie  – z udziałem ponad 80 zawodników i zawodniczek z różnych regionów Polski rozegrano Otwarte Mistrzostwa Tarnowa “Tarnów 2021”. Rywalizowano w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych, w różnych kategoriach wiekowych oraz w różnych kategoriach badmintonowego zaawansowania. W zawodach wystąpiła trójka badmintonistów z Nowej Dęby: Sławomir Wąsik, Adrian Kowal i Mateusz Piekarz. Najlepiej z tej trójki spisał się Mateusz Piekarz, który w kategorii “amator średnio zaawansowany” wywalczył dobre piąte miejsce, nieznacznie przegrywając w ćwierćfinale mecz o strefę medalową.
Na Podkarpaciu, w miejscowości Gogołów, położonej w powiecie strzyżowskim, w gminie Frysztak odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia “Gogołów 2021” w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych. W rywalizacji młodzików wręcz rewelacyjnie spisał się młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik. Krystian po koncertowej grze wywalczył w tych mistrzostwach dwa złote medale i zarazem dwa tytuły mistrza Podkarpacia w kategorii młodzików na 2021rok. Najpierw zwyciężył w grze pojedynczej młodzików, pokonując w pojedynku finałowym swojego partnera deblowego Bartosza Kufla (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (15:12;15:12). Następnie wspólnie z Bartoszem Kuflem zwyciężyli w grze podwójnej młodzików, pokonując w finale debel: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) / Szymon Kazimir (SSKS Badminton Przemyśl) 2:0 (15:13;15:12). Krystian – piąty młodzik Polski, tym znakomitym występem zakończył swój sezon startowy 2020/2021. Co najważniejsze, potwierdził swoją klasę, udowadniając, że aktualnie jest najlepszym podkarpackim badmintonistą w kategorii młodzików, a jego talent ciągle się rozwija.
Oby tak dalej!
Źródło i foto: MKS STAL
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments