Kacper Gołąbek wicemistrzem Polski w chodzie na 5 km

0
250
Foto: MKS STAL Nowa Dęba

W dniach 12-14 lutego 2021 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 i Juniorów Młodszych U-18 w Lekkiej Atletyce. W Mistrzostwach Polski juniorów młodszych U-18 z powodzeniem wystartowało dwóch zawodników sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba.

Przede wszystkim bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Gołąbek, który został wicemistrzem Polski, zdobywając srebrny medal w chodzie na 5km w czasie 24,43,33. Kacper jest kuzynem wicemistrza Europy, brązowego medalisty Mistrzostw Świata i trzykrotnego olimpijczyka w chodzie na 50km Grzegorza Sudoła. Grzegorz na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zdobył brązowy medal, pokonując 5km tylko o 1 sekundę szybciej. Kacper mimo młodego wieku jest już utytułowanym zawodnikiem, gdyż zdobył na Mistrzostwach Polski Młodzików U-16 złoty i brązowy medal.

Również dobrze zaprezentował się jego kolega klubowy Kacper Łuc, który na tym samym dystansie zajął 5 miejsce w czasie 26,32,40.

Warto podkreślić, że obydwaj zawodnicy byli o rok młodsi i w przyszłym roku również będą startowali w juniorach młodszych U-18. Kacper Gołąbek i Kacper Łuc są uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego jest mgr Tomasz Zierold. Natomiast trenerem obu zawodników jest Julian Zięba. Medal Kacpra jest 201 medalem wychowanków trenera na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Źródło: MKS STAL Nowa Dęba

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments