Instruktorka Domu Kultury we Wrzawach będzie inspirować świat artystów

0
261
Foto: Gmina Gorzyce

Małgorzata Jonaszek-Dul instruktorka plastyki w Domu Kultury we Wrzawach znalazła się w gronie wyjątkowych 9 osób z całego świata. Ich zadaniem będzie inspirowanie i uczenie innych projektowania prac na specjalnych modelach papierów.

Małgorzata Jonaszek-Dul jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach. Interesuje się głównie grafiką warsztatową, polegającą na tworzeniu linorytów.

Z Gminnym Ośrodkiem Kultury – Domem Kultury we Wrzawach związana jest od 19 lat. Dzieci i młodzież uczy nie tylko sztuki rysunku i tworzenia grafik za pomocą różnych narzędzi i stylów, ale prowadzi także zajęcia teatralne i taneczne.

Pani Małgorzata lubi tworzyć i poznawać nowe techniki artystyczne. Obecnie jej serce skradła sztuka scrapbookingu, czyli ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi i mix mediów. Technika ta polega na mieszaniu mediów artystycznych i różnych technik w jednym projekcie.

Kilka miesięcy temu na swoim profilu instagramowym zaczęła prezentować swoje prace, w tym również te wykonane w nowych technikach. Jej umiejętności szybko dostrzegli i docenili przedstawiciele międzynarodowej firmy, zajmującej się projektowaniem i wydrukiem papierów do scrapbookingu i decoupage. Firma produkuje także farby i preparaty mediowe.

Zdaję sobie sprawę z siły mediów społecznościowych, ale nie spodziewałam się, że moje prace będą miały aż taki pozytywny oddźwięk, i że znajdę się w gronie niewielkiej liczby osób, która będzie tworzyła dla jednej z największych firm – mówi instruktorka.

Grupa, do której dołączyła Małgorzata Jonaszek-Dul, liczy 9 osób. Wśród nich są osoby pochodzące m.in. z Hiszpanii, Rosji, Argentyny, Brazylii, Ugandy i Filipin.

Naszym zadaniem będzie tworzenie prac i inspirowanie nimi innych. Każdy z nas przy pomocy mediów społecznościowych będzie prezentował swoje prace, a przy tym uczył jak wykonać pewne elementy, jakich technik i materiałów użyć, aby efekt był zadowalający – informuje Małgorzata Jonaszek-Dul.

Gminny Ośrodek Kultury – Dom Kultury we Wrzawach planuje cykl warsztatów, poświęcony tworzeniu prac w scrapbookingu. Poprowadzi je oczywiście Małgorzata Jonaszek-Dul.

Myślę, że jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, rozpoczniemy cykl warsztatów od przygotowywania dekoracji wielkanocnych. Zainteresowanych udziałem w takich warsztatach zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych i profili w mediach społecznościowych – informuje Małgorzata Jonaszek-Dul. Z pewnością zajęcia te będą  cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Źródło: Gmina Gorzyce                                                                                            

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments