Gorzyce pamiętają…

Foto: Gmina Gorzyce

Tegoroczne uroczystości, związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzycach rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Po nim – krótka modlitwa, którą poprowadził ks. Damian Blacha.

Następnie złożono kwiaty przy tablicy, upamiętniającej żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej, walczących o wolną Polskę. Uczynili to przedstawiciele władz samorządowych, członkowie klubu biegowego Sprint, członkowie stowarzyszenia Lanca oraz miejscowi harcerze.

Trzeba pamiętać o tych, którzy nie godzili się na to, aby okupant zmieniał się z jednego na drugiego. Dlatego od 2017 roku spotykamy się przy tablicy, umieszczonej przy pomniku Św. Floriana, aby uczcić pamięć tych, którzy przelewali krew za naszą wolność. Tym bardziej jest to dla nas bardzo ważne, bo wśród mieszkańców gminy Gorzyce byli również żołnierze wyklęci – mówił Adam Kumor, sekretarz gminy Gorzyce.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie gminy co roku odbywał się Bieg Tropem Wilczym. Z racji pandemii bieg przeniesiono na inny termin i odbędzie się w niedzielę 16 maja 2021 roku.

Źródło: Gmina Gorzyce

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments