Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na kanapę…

Foto: Gmina Gorzyce

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach uruchomił nowy cykl spotkań pod hasłem „Kanapa”. Zasiądą na niej niezwykłe postacie, związane z tym regionem, które mają światu coś ciekawego do przekazania.

Ze względu na obostrzenia obecnie nie mamy możliwości organizacji spotkań z udziałem publiczności, dlatego postanowiliśmy przygotować je w formie on-line. Na naszą wirtualną kanapę zapraszamy osoby, które są związane z gminą Gorzyce i są bohaterami niezwykle ciekawych historii, tworzonych przez nich samych – mówi Piotr Duma, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

W zamyśle pomysłodawców – pracowników Gminnego Ośrodka Kultury jest organizacja cyklicznych spotkań z udziałem osób, które mają ciekawe pasje. Na gorzyckiej kanapie zasiądą osoby, które często tworzą w domowym zaciszu, a ich twórczość z reguły zna jedynie rodzina i grono znajomych. – Chcemy pokazać te osobowości, które obdarzone są ogromnym talentem, choć często swój talent i pasje skrywają w domowym zaciszu – podkreśla Piotr Duma.

„Kanapę” można obejrzeć na kanale YouTube Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Pierwszą osobą, która zasiadła na wirtualnej kanapie jest Anna Sułkowska, emerytowana bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej. Anna Sułkowska po zakończeniu pracy zawodowej nie rozstała się ze swoją zawodową pasją. Kilka lat temu zaczęła pisać wiersze i krótkie opowiadania. Najpierw tylko dla swoich wnuków, a później – po namowie rodziny, wydała zbiór opowiadań zatytułowany „Nierozłączki” oraz cykl rymowanek pt. „Wiersze dla dużych i małych”. Co ciekawe, ilustracje do obu książek wykonały wnuki pani Anny.

Kto jest bohaterem rymowanek? Co, a może kto jest inspiracją do tworzenia wierszy i opowiadań? Ile jeszcze zapisków kryje się na dnie szuflady autorki? Tego dowiemy się z pierwszego odcinka „Kanapy Literackiej”. Nagranie dostępne jest pod linkiem Kanapa Literacka – YouTube

Rozmowę z Anna Sułkowską poprowadziła Katarzyna Góralska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Katarzyna Góralska przez wiele lat kierowała filią biblioteki w Trześni, była też przewodnikiem wielu młodych literatów. Ci, którzy tworzyli do szuflady, dzięki jej wsparciu i dopingowi odważyli się wydać swoje pierwsze książki. Obecnie Katarzyna Góralska prowadzi dział dziecięcy w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Źródło: Gmina Gorzyce

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments