Gmina Grębów – trzej mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków

0
319

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 29 i 32 lat, którzy są podejrzani o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów na jednym z parkingów w Krawcach. W samochodach, którymi przyjechali, funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, natomiast w domu jednego z nich, zabezpieczyli dopalacze. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Grębowa, pełniący służbę na terenie gminy, w trakcie patrolu zwrócili uwagę na dwa zaparkowane przed kościołem w Krawcach samochody. Były to osobowy citroen i skoda na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Uwagę mundurowych zwróciło nienaturalne zachowanie stojących obok mężczyzn. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest tego powodem. Podczas prowadzonych czynności, w jednym z aut wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci ustalili dane tych osób. Byli nimi trzej mężczyźni w wieku 24, 28 i 32 lat.

Chociaż 28-letni kierowca osobowego citroena zaprzeczył, aby posiadał narkotyki, policjanci nie dali wiary jego zapewnieniom. W samochodzie znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego, przypominającego marihuanę. Okazało się, że narkotyki należą do 24-letniego pasażera.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili drugi pojazd, w środku znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego, młynek i szklaną lufkę.

Dwóch mieszkańców gminy Grębów i 32-letniego mieszkańca Stalowej Woli, zatrzymano.  W efekcie trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania, w mieszkaniu 28-letniego mieszkańca Grębowa, policjanci zabezpieczyli biały proszek.

Wstępne badania potwierdziły, że jest to substancja psychoaktywna, a ilość i stężenie zabezpieczonych dopalaczy było tak silne, że wystarczyłoby do wywołania stanu odurzenia u co najmniej 21 osób. Mogłoby nawet doprowadzić do ich śmierci. Zabezpieczone dopalacze są wpisane do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jako substancje zabronione.

Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

Wszystkich trzech mężczyzn przesłuchano i postawiono im zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających.

Za naruszenie naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. W piątek (22 stycznia) policjanci przeciwko mężczyznom skierowali akt oskarżenia do prokuratora z wnioskiem o jego zatwierdzenie i przekazanie do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu.

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments