Ewa Wójcik-Lis z Radia Leliwa z nagrodą Idol rzeszowskiej Fundacji Szansa dla Niewidomych 

Promocja świata otwartego dla osób z niepełnosprawnościami jest celem inicjatywy pod hasłem „Jesteśmy Razem”, organizowanej przez rzeszowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych. W trakcie konferencji poinformowano, że Idolem Województwa Podkarpackiego 2021 w kategorii Media, została Ewa Wójcik-Lis. Dziennikarka od 18 lat związana z Radiem Leliwa – najstarszą, komercyjną stacją radiową w południowo-wschodniej Polsce, z siedzibą w Tarnobrzegu.

Konkurs i dzisiejszą konferencję pod hasłem „Jesteśmy Razem”, zorganizował rzeszowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych. Jak napisali organizatorzy, Ewa Wójcik-Lis „w swojej działalności podnosi często tematykę osób z dysfunkcją wzroku. Mówi o barierach na jakie napotykają, ale też wskazuje sukcesy i podkreśla aktywność osób niewidomych i słabowidzących na wielu płaszczyznach lokalnych”.

Podczas dzisiejszej konferencja w auli dużej Uniwersytetu Rzeszowskiego, prelegenci poruszali tematy m.in. z zakresu dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami.

W trakcie spotkania nastąpiło też rozstrzygnięcie etapu regionalnego konkursu Idol Województwa Podkarpackiego 2021 w kategoriach: Media, Edukacja, Urząd otwarty dla niewidomych, Instytucja/Placówka kultury/ Firma oraz Idol Środowiska. Warto dodać, że w kategorii Idol Środowiska pierwsze miejsce zajął Roman Dąbrowski z Tarnobrzega.

Konferencja była tłumaczona na język migowy. Patronat honorowy nad wydarzeniem, objął Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Fundacja Szansa Dla Niewidomych, została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół, a jej działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments