Dziesięć medali kajakarzy na koniec sezonu

0
169

Z 10 medalami wrócili reprezentanci Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg z odbywających się w Katowicach Międzynarodowych Regat o Puchar Polski Południowej.

Wysoką formą, jak zawsze, błysnęły nasze kadrowiczki. I tak – Magdalena Szczęsna okazała się najlepsza wśród juniorek w konkurencji K1 na dystansie 500 m. Na podobnym dystansie w K1 juniorek młodszych bezkonkurencyjna była Zuzanna Błażejczak. Obie tarnobrzeżanki ponownie stanęły na najwyższym stopniu podium, tworząc osadę w zmaganiach “dwójek” w biegu K2 na dystansie 500 m. Ponadto ze stolicy Śląska ze złotem wróciła młodsza z sióstr Otylia Błażejczak, pokonując rywalki na 500 m. w K1 młodziczek.

Najbardziej utytułowana kajakarka Jeziora – Magda Szczęsna, przypomniała o sobie w Biegu Memoriałowym na dystansie 2000 m, zwyciężając m.in. drugą na mecie swoją klubową koleżankę – Zuzannę Błażejczak.

Kolejny raz z dobrej strony pokazali się najmłodsi adepci kajakarstwa. Najlepsza okazała się Aleksandra Ślęczka w zmaganiach dzieci (rocznik 2010) w K1 na 300 m. Na wysokim, trzecim miejscu rywalizację w tej konkurencji ukończyła Weronika Kukiełka. Z kolei w K1 dzieci (rocznik 2011 i młodsze) druga była Aleksandra Stępień, a trzecia Blanka Kukiełka.

To był nasz ostatni start w tym sezonie. Obsada w Katowicach była bardzo mocna, gdyż o medale rywalizowali przedstawiciele 13 klubów. W łącznej klasyfikacji punktowej zajęliśmy 7 miejsce, ale byliśmy 1 ekipą spoza województwa śląskiego. Tym samym SuperPuchar stał się naszym udziałem – podsumowuje trener KK Jezioro Tarnobrzeg Piotr Kwasek.

Źródło: Kajakarze Tarnobrzeg, UM Tarnobrzega

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments