DEZAMET S.A. wspiera także nowodębską kulturę

0
270
Foto: Miasto i Gmina Nowa Dęba

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. były jednym z głównym sponsorów siódmej edycji festiwalu muzyki kameralnej i organowej Margaritae Baroci.

Zrealizowany w minionym roku festiwal Margaritae Barocci był absolutnie wyjątkowy. Jego siódma już edycja była bowiem związana z kilkoma ważnymi rocznicami i postaciami. Świętowaliśmy w nim zatem setną rocznicę  „Cudu nad Wisłą”, która stała się symbolem niepodległej Rzeczypospolitej. Ale nie tylko. Także setną rocznicę narodzin największego z Polaków – Karola Wojtyły. Artysty, poety, aktora, animatora młodzieży, wykładowcy akademickiego, świadka okrucieństw II wojny światowej i wreszcie świętego Papieża Jana Pawła II, bez którego Polska nie wyrwałaby się ze szponów komunizmu. Z wydarzeniem tym miała także związek 40 rocznica powstania NSZZ „Solidarność”. Rok 2020 to wreszcie rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.

To właśnie pamięci tych wielkich postaci i ważnych dla Polski wydarzeń poświęcono  koncerty ostatniej edycji nowodębskiego festiwalu. Jego organizację wspierał Zarząd ZM Dezamet S.A.

W ramach podziękowania za dofinansowanie tego wydarzenia, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Krystian Rzemień wręczył Prezesowi Zakładów Metalowych S. A. w Nowej Dębie Tomaszowi Wawrzkowiczowi pamiątkowy grawerton.

Warto dodać, że Zarząd ZM Dezamet S.A. od lat wspiera działalność kulturalną na terenie miasta i gminy Nowa Dęba, dotując różne wydarzenia. Aktywność tę doceniają władze samorządowe. 3 lata temu burmistrz Wiesław Ordon wraz z dyrektorem SOK odznaczyli prezesa tej spółki statuetką „Mecenas kultury 2019”.

Źródło: Miasto i Gmina Nowa Dęba

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments