Cyfrowa rewolucja w Tarnobrzeskim Domu Kultury

Tarnobrzeski Dom Kultury otrzymał grant na zakup nowoczesnego sprzętu i szkolenia pracowników. Projekt znalazł się wśród zaledwie 200 zakwalifikowanych wniosków z całego kraju. Oznacza to dla instytucji prawdziwą cyfrową rewolucję.

144 000 zł to kwota dofinansowania, jaką Tarnobrzeski Dom Kultury otrzyma z programu Konwersja cyfrowa domów kultury. Projekt TDK znalazł się w gronie zaledwie 200 zakwalifikowanych przez Narodowe Centrum Kultury do realizacji spośród ponad 1200, złożonych z całej Polski wniosków.

Celem tego programu jest wyposażenie domów kultury w kompetencje i umiejętności, niezbędne do prowadzenia edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań online lub w sposób cyfrowy. Realizacja programu jest elementem rządowych działań, wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19.

Tarnobrzeski Dom Kultury planuje m.in. zakup nagłośnienia, sprzętu do transmisji internetowych, mobilnego studia nagrań, akcesoriów dla niedosłyszących, oprogramowania i licencji. W planie są również szkolenia dla pracowników z zakresu nowych technologii i obsługi zakupionego sprzętu. Realizacja potrwa do czerwca przyszłego roku. Nie jest wymagany wkład własny, a zatem projekt będzie w całości realizowany z grantu.

Jest to kolejny projekt Tarnobrzeskiego Domu Kultury, który zyskał zewnętrzne dofinansowanie. Wcześniej zadecydowano o przyznaniu 48 000 zł na organizację II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. W zeszłym roku pierwsza edycja z powodu pandemii odbyła się w całości online. Tegoroczna zaplanowana jest na jesień i rozłożona na kilka ciekawych, nowych inicjatyw. Pieniądze pochodzić będą z programu Edukacja Kulturalna realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Źródło: Tarnobrzeski Dom Kultury

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments