Chmielów – kolizja drogowa z udziałem dzika

Corocznie tysiące zwierząt ginie na polskich drogach. Policja apeluje o wzmożoną czujność i ostrzega przed zwierzyną leśną, która w tym okresie migruje. Na drodze krajowej nr 9 relacji Radom – Tarnobrzeg – Rzeszów, dzik wybiegł na drogę, wprost pod pojazd ciężarowy z naczepą. Dzikie zwierzę nie przeżyło zderzenia z ciężarówką. Na miejscu pracowali policjanci oraz służby weterynaryjne i drogowe.

Wczoraj przed godz. 22, policjanci przybyli na miejsce kolizji drogowej, z udziałem zwierzyny leśnej. Do zdarzenia doszło w Chmielowie, na drodze krajowej nr 9 relacji Radom – Tarnobrzeg – Rzeszów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 21-letni mężczyzna, kierujący pojazdem ciężarowym marki Renault z naczepą, zderzył się z dzikiem, który wybiegł nagle przed pojazd. Padłe zwierzę znaleziono w przydrożnym rowie. Na miejsce wezwano pracownika Państwowego Inspektoratu Weterynarii oraz pracownika zarządu dróg. Zwierzę zabezpieczono. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą. Wówczas wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów.

Źródło: Podkarpacka Policja

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments