Badmintoniści Nowej Dęby skutecznie walczyli w zawodach.

  • W Straszęcinie k/ Dębicy rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie oraz Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.

Reprezentacja Podkarpacia młodzików rywalizowała z Małopolską w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych.

Województwo podkarpackie spisało się w tej rywalizacji znakomicie i po wielu pojedynkach stojących na wysokim sportowym poziomie pokonało województwo małopolskie 35:20, rewanżując się tym samym z nawiązką za ostatnie porażki.

W reprezentacji młodzików województwa podkarpackiego z dużym powodzeniem wystąpiła dwójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba Krystian i Karol Wąsikowie. Obaj bracia spisali się znakomicie i byli silnymi punktami drużyny Podkarpacia.
W grze pojedynczej młodzików po bardzo dobrej grze drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Karol Wąsik, a na miejscu piątym uplasował się Krystian Wąsik.
W grze podwójnej młodzików, po pojedynku który stał na znakomitym poziomie sportowym pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył debel chłopców: Karol wąsik (Stal Nowa dęba) / Kamil Malak (niezrzeszony Widełka), a miejsce drugie i srebrny medal przypadł deblowi: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
Pojedynek deblowy chłopców był prawdziwą ozdobą całodniowych zmagań młodych badmintonistów w Straszęcinie.
W klasyfikacji klubów dzięki znakomitej postawie braci Wąsików Stal Nowa Dęba uplasowała się na trzecim miejscu.
Reprezentację Podkarpacia do zwycięstwa w tych zawodach poprowadziła dwójka trenerów badmintona: Piotr Skrzek z Dębicy i Adam Bunio z Nowej Dęby.
W tym samym czasie rozegrane zostały Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.
W eliminacjach tych bardzo dobrze spisał się trzeci z młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba Adrian Kowal, który w grze podwójnej juniorów młodszych wspólnie ze swoim partnerem deblowym Konradem Krystkiem wywalczył pierwsze miejsce i awans do finałów, które rozegrane zostaną na lubelszczyźnie w miejscowości Łęczna.
  • W Suchedniowie na Kieleczczyźnie z udziałem 81 zawodniczek i zawodników z całej Polski: Olsztyna, Wrocławia, Warszawy, Gniezna, Bydgoszczy, Głubczyc, Częstochowy, Wałcza, Rzeszowa, Poznania, Opola i Kielc rozegrane zostały VIII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie.

Na starcie mistrzostw stanęli zawodnicy i zawodniczki reprezentujące: MON, Służbę Więzienną, Straż Pożarną, Policję i Lasy Państwowe.
W tym gronie znalazł się reprezentant powiatu tarnobrzeskiego, obecnie emerytowany policjant, a w przeszłości czołowy zawodnik sekcji badmintona Stali Nowa Dęba Mieczysław Sitko,
W mistrzostwach tych spisał się znakomicie, bo w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat wspólnie ze swoim partnerem deblowym Tomaszem Bartoszem z Bydgoszczy wywalczyli drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski.
  • W Tarnowie rozegrany został turniej badmintona weteranów i amatorów “Małopolska Open”. Turniej ten zakończył badmintonowy sezon 2019/2020 na tarnowskich kortach.
Znakomicie w zawodach tych spisali się badmintonowi weterani z Nowej Dęby, którzy należeli do czołowych graczy tego turnieju..
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat po doskonałej grze pierwsze miejsce wywalczył Tadeusz Szczur, a na miejscu piątym uplasował się Jacek Tomasiewicz.
W klasyfikacji generalnej sezonu 2019/2020 w tej kategorii wiekowej Tadeusz Szczur ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii powyżej 40 lat drugie miejsce wywalczył debel z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur / Mieczysław Sitko, a na trzecim miejscu uplasował się debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) / Lucjan Nowosielski (Jasło).
W klasyfikacji generalnej sezonu 2019/2020 w tej kategorii wiekowej debel: Tadeusz Szczur / Mieczysław Sitko uplasował się na drugim miejscu.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii open bardzo dobre drugie miejsce wywalczył debel kombinowany: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Bartosz Gwidoński (Opole).
Badmintonowi weterani z Nowej Dęby swoimi znakomitymi wynikami w Tarnowie poszli w ślady swoich dużo młodszych kolegów, którzy doskonale spisują się w kategorii młodzików.

W miejscowości Łęczna na Lubelszczyźnie rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.

W mistrzostwach tych dobrze spisał się jedyny przedstawiciel Stali Nowa Dęba badmintonowy junior młodszy Adrian Kowal.
Adrian w grze podwójnej juniorów młodszych wspólnie ze swoim partnerem deblowym Konradem Krystkiem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli dobre dziewiąte miejsce.
Warto nadmienić, że Adrian w tak poważnych zawodach debiutował.
  • W Warszawie w silnej międzynarodowej obsadzie, z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz z Ukrainy rozegrany został 17 Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona w różnych kategoriach wiekowych.

W zawodach tych wystąpił również młody badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik. Krystian wystąpił w tych zawodach w kategorii wiekowej młodzik, w której to kategorii będzie występował w sezonie rozgrywkowym 2020/2021.
Krystian spisał się dobrze, bo w grze pojedynczej chłopców wywalczył dobre dziewiąte miejsce, w grze podwójnej chłopców wspólnie ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli bardzo dobre piąte miejsce.
Był to kolejny dobry występ tego młodego i utalentowanego badmintonisty w tym sezonie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments