5-latka, szukając babci i siostry, zagubiła się w markecie

Foto: Policja

Policjanci pomogli odnaleźć opiekunów 5-latki, która zgubiła się w markecie spożywczym na terenie Tarnobrzega. Dziewczynkę, chodzącą pomiędzy półkami, zauważyła pracownica sklepu, która powiadomiła mundurowych. Jak się okazało dziecko było pod opieką babci, która poszła z drugą wnuczką do sklepu, a 5-latkę zostawiła samą w piaskownicy. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę rodziców.

W piątek, około godz. 14, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w markecie spożywczym przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu, małą dziewczynkę pozostawiono bez opieki dorosłych.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci, w jedynym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali pracownicę marketu i 5-letnią dziewczynkę. Kobieta poinformowała mundurowych, że przed kilkunastoma minutami zwróciła uwagę na małą dziewczynkę. Bez opieki dorosłych przemieszczała się po sklepie. Zapytane o swoich opiekunów, dziecko przekazało, że jej babcia robi tu zakupy. Pracownica sklepu wspólnie z dzieckiem próbowały odszukać babcię, jednak w sklepie jej nie było. Przegląd monitoringu potwierdził jednak, że dziewczynka do sklepu weszła sama i prawdopodobnie się zgubiła.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość dziecka i dowiedzieli się gdzie mieszkają rodzice.

Przekazane informacje pomogły mundurowym skontaktować się z rodzicami dziewczynki. Na miejsce interwencji zgłosiła się matka 5-latki. Policjanci ustalili, że w tym dniu rodzice powierzyli opiekę nad ich dwójką dzieci dziadkom. Wczesnym popołudniem 68-letnia babcia zabrała dziewczynki na plac zabaw. Kobieta wyszła z 9-letnią wnuczką do sklepu, a 5-latkę pozostawiła samą na placu zabaw. Gdy dziecko chciało dołączyć do starszej siostry i babci, poszło w ich kierunku, lecz pomyliło sklepy i się zgubiło.

Policjanci poinformowali matkę oraz babcię o konsekwencjach zaniedbania. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownicy sklepu i policjantów, dziewczynce nic się nie stało.

Przypominamy, że zgodnie z art. 106 kodeksu wykroczeń – kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Źródło: KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments