30-letni mieszkaniec Tarnobrzega hodował konopie, trafił już do aresztu

Foto: KMP w Taarnobrzegu

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, którą prowadził 30-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Funkcjonariusze zabezpieczyli 32 sadzonki krzewów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, był już w przeszłości notowany za naruszenie ustawy o zwalczaniu narkomanii. Za nielegalną uprawę konopi grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

We wtorek o godz. 18 dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Tarnobrzega o ujawnieniu na osiedlu Wielowieś uprawy konopi. Rosnące w pojemnikach krzewy pozostawiono w gęstych zaroślach, obok drogi gruntowej. Przy uprawie nie było żadnych osób.

Gdy na miejsce udali się kryminalni z tarnobrzeskiej jednostki, w trawie odnaleźli pozostawiony rower z napędem elektrycznym. Policjanci nabrali przekonania, że właściciel tej uprawy może być w pobliżu. Nie mylili się, bo po kilkunastu minutach zatrzymali młodego mężczyznę, który przyszedł w miejsce pozostawionego jednośladu. Był nim 30-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za naruszenie ustawy o zwalczaniu narkomanii.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut popełnionego przestępstwa, natomiast o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za prowadzenie uprawy innych niż włókniste grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Podkarpacka Policja, KMP w Tarnobrzegu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments